Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

1.6 tdı performans

Konu, 'Leon 1P1 (2009+Makyajlı)' kısmında ilker_ismail tarafından paylaşıldı.

1. ilker_ismail

ilker_ismail SCW Üyesi

787
    47
    28
    Yaklaşık 1.5 yıldır 1.6 tdı leon kullanıcısıyım ve artık aracımdan performans olarak hiç mutlu değilim ve artık aracıma performans açısından bişeyler yapmak istiyorum ve dizel motor hakkında ne yaparsam nasıl performans alırım çok bi fikrim yok size sormak istediğim bu motoru daha performanslı duruma nasıl getirebilirim sıralamalarıyla yardımcı olursanız sevinirim ilginize şimdiden teşekkür ederim

2. kral_mzk

kral_mzk SCW Üyesi

2.724
    141
    63
    Tabi artk o arabaya o motor az glir:) kanka gecen ozgur dediki artik beni hic gecemiceksin :) bi sor istersem performans icin bsy mi yapmis

3. ilker_ismail

ilker_ismail SCW Üyesi

787
    47
    28
    tabi knka dış cupra içi boş yürümüyo araba bişiler yapmam lazım özgüre soraym onu ne yapmıiş

4. survivor

survivor SCW Üyesi

63
    4
    8
    hocam ortalama ne kadar yakıyorsun ? aracın kaç bin km de ? ben ilk 15.000 bakımını yaptım dsg 6,5-7.00 lt nin altına inmiyor :s

5. erim

erim SCW Üyesi

469
    63
    28
    Bende ilk bakımını yaptım 2 gün önce. Genelde 5 litre yakıorum.Gaz fren olayından kaçının ..

6. Turhal

Turhal SCW Üyesi

695
    135
    43
    bi süre sonra performans yeterli gelmiyo gerçektende
    bende şu ara yazılım yaptırmayı düşünüyorum.
    eğer sende yazılım düşünyosan
    dizel motorda yazılım sonrası az biraz siyah dumana razı olman lazım

7. ilkerbilim

ilkerbilim SCW Üyesi

1.594
    188
    63
    Yazılım düzgün yapıldığı sürece duman olmaz.

8. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    ne kadar guc alınmak ıstenırse o kadar basınc acılır ve daha fazla mazot acılır yazılımla.Dızel arabada motorun guvenlıgı adına motor fakıre kalmasın dıye mazot olması gerekenden daha fazla acılır motorun sıkıstırması fazla oldugu ıcın.bu sebeple duman atar araba.Ne kadar duman o kadar guc demektır aslında.Safe yazılımlarda duman daha az olmasına karsın bg de ona nazaran bıraz daha dusuk cıkar.Benzınlı gıbı arabayı fakır yurutmek dızel arabada cok daha fazla rısk almak oldugu ıcın zengın kullanım bakiidir:)

Bunu beğendi. Turhal bunu beğendi.
  9. ilker_ismail

ilker_ismail SCW Üyesi

787
    47
    28
    bnm jantlar 18 olduğu için 6.5 7.5 arası yakıyo duruma ve kullanışa göre değişiyo dahada düşürdüğüm oldu tabiki şuanda aracım 34.000 km de

aslında duman yapması bnm için problem deil bildiğim kadaryla kara duman atmasınında bi zararı yok bnm merak ettiklerim bu motor üzerinde ne kadar oynaya bilirim neler yapabilirim

10. kurtbil

kurtbil SCW Üyesi

7.712
    650
    113
    suan ıcın cok bır seyh yapamazsın,cunku bu motorun yazılımını suan sadece abt yapıyor kı o da sacmasapan bır fıyata.Custom b cai yapabılırsın.Egsoz suan ıcın yaparsan alt devırlerın cansız gelebılır cunku stock basıncla cok b yol kat edılemez performans adına

Sayfayı Paylaş