Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 Dizel VOLVO S40 hakkında

volvo sağlamlığı ile ünlü bir markadır. hatta bildiğim kadarıyla türkiye resmi kayırlarında ölümle sonuçlanan kazası da yok. motor psa grubuna ait. citroen, peugeot, volvo, ford, fiat (bravo),jaguar (2,0 tdci) gibi markalar bu motorları kullanıyor. genel olarak sessiz ve titreşimsiz ve sorunnsuz. ancak harici müdahalelere de acemi eller tarafından yapılmış ise çok tepkili bir motor. elektroniğini ustanın iyi bilmesi gerek. servis harici yapılan bakımlar sonrasında muhakkak bir eksiklik hissediyorsun. chip uygulaması ile 130 hp gücü rahatlıkla görür ama turbo basınç regülatörü hassas. standart hali ile uzun yolda 4,7 lt şehiriçinde ise 6,3lt gibi bir ortalma tüketimi var. chip sonrasında tüketim 4,2 lt'ye düştü ama şehiriçi tüketimde 7 lt'nin üzerine çıktı.

Bahadır fıat bu olayın dısında dıye bılıyorum yada benım yanlışım mı var

görkem motor aynı orası kesin ama sen seyahat ederken 50-60 km hıza ulaşınca zaten motor sesi gelmiyo ki, ayrıyeten volvonun focusun fusionun hepsinin ses yalıtımları birbirinden farklı yani ''içerden'' duyacağın sesler farklı olacaktır.

Yiğit satalım arabaları TDCI alalım, aragaz kullanırız bol bol nede olsa az yakıyor mazot da benzinden ucuz :eek:

ford focus sedan tdci ;motor bakımndan volvo yla aynı, karoser bakımından ise birbirine çok benzer..servisin varlığı-yedek parça-fiyat(ikinci el-sıfır)-ikinci el piyasası focus daha iyi, heleki x paket olursa tadından yenmez.. ;)

akın senin sattığın leon yine sahibinden.com da

bugün C4 picasso kullandım 1.6 dizel triptronik tepkileri o kasaya göre iyiydi volvo bayine gidip test etmek gerek aslında birde start/stop özelliği varmış volvolarda o olay araç hareket halinde değilken motorun stop etmesini sağlıyormuş bana pek kar getirecek bir özellik gibi gelmedi ama baya bi övüyorlar o özelliği

allah allah leon eski ustamdaydı hiç söylemedi satacağını, bi bakayım.. :confused:
evet gördüm şimdi, scw stickeri duruyor halen..arac çok temiz ve sorunsuz olmasına rağmen kimsede 1,5 yıldan fazla kalamadı hayret..keşke daha az yaksaydı 4-5 sene binerdim valla..

bugün C4 picasso kullandım 1.6 dizel triptronik tepkileri o kasaya göre iyiydi volvo bayine gidip test etmek gerek aslında birde start/stop özelliği varmış volvolarda o olay araç hareket halinde değilken motorun stop etmesini sağlıyormuş bana pek kar getirecek bir özellik gibi gelmedi ama baya bi övüyorlar o özelliği

tamam görkem start-stop da bi gariplik yok bildiğin kontak,anahtarı çevirmek yerine düğmeye basıyon o kadar araç durdukdan sonra stop ediyo ..yoksaaa yokuş aşşağı boşa alıp,kontağı kapatıp el çırpa çırpa :eek: :eek: mutlu neşeli gitme fantezisi mi var? :D :D

Geri
Üst Alt