Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.6 Dizel VOLVO S40 hakkında

BMW'dan sonra sesinden rahatsız olmadığım tek dizel o motor.. :)

valla bilmiyorum banada o 1.4 TDCI fiestanın sesinden sonra 1.6 da olsa bilmiyorum volvoda bi denemek lazım içeri nasıl geliyor ses die galiba ön yargılı yaklaşıyorum ama fordu sadece motorundan dolayı sevmiyorum

volva ford ve peugeot aynı motor (psa) ve bence çok başarılı motorlar.. performansı 10 numara araçlar..

volvo sağlamlığı ile ünlü bir markadır. hatta bildiğim kadarıyla türkiye resmi kayırlarında ölümle sonuçlanan kazası da yok. motor psa grubuna ait. citroen, peugeot, volvo, ford, fiat (bravo),jaguar (2,0 tdci) gibi markalar bu motorları kullanıyor. genel olarak sessiz ve titreşimsiz ve sorunnsuz. ancak harici müdahalelere de acemi eller tarafından yapılmış ise çok tepkili bir motor. elektroniğini ustanın iyi bilmesi gerek. servis harici yapılan bakımlar sonrasında muhakkak bir eksiklik hissediyorsun. chip uygulaması ile 130 hp gücü rahatlıkla görür ama turbo basınç regülatörü hassas. standart hali ile uzun yolda 4,7 lt şehiriçinde ise 6,3lt gibi bir ortalma tüketimi var. chip sonrasında tüketim 4,2 lt'ye düştü ama şehiriçi tüketimde 7 lt'nin üzerine çıktı.

motor sesi yüzünden tdci dan uzak kalacaksan bence büyük kayıp olur. benzinli sessizliği araman doğru değil ama hacimli olmadığı sürece dizellerdeki ses hiç bir zaman mutlu etmeyecek adamı.

motor sesi yüzünden tdci dan uzak kalacaksan bence büyük kayıp olur. benzinli sessizliği araman doğru değil ama hacimli olmadığı sürece dizellerdeki ses hiç bir zaman mutlu etmeyecek adamı.

yok ağbi öyle değil ben dizelden sessizlik beklemem hatta ben motor sesi duymayıda severim ama daha önce connect ve 1.4 TDCI fiestayı cok kullandım fusion 1.4TDCI çok kullandım ama hiç tat alamadım motor sesinden düz bir sesi var nasıl anlatılır bilmiyorum ama bunu herhangi bir şarkıcının sesinin beğenmemek gibi düşün dicem saçma olacak ama ona benzer bir durum işte. sesinden fazla diye yada az diye şikayetçi değilim ses tonu hoşuma gitmiyor bu motorun malesef. mesela eski düz dizel mercedesler vardır harharharhar die çalışır o sese hasta olan insan çoktur mesela ama kimi adamda şakır şakır ses geliyor die sevmez ben o sese bayılırım mesela ama bu daha az sesli bunu sevemedim gitti

yok ağbi öyle değil ben dizelden sessizlik beklemem hatta ben motor sesi duymayıda severim ama daha önce connect ve 1.4 TDCI fiestayı cok kullandım fusion 1.4TDCI çok kullandım ama hiç tat alamadım motor sesinden düz bir sesi var nasıl anlatılır bilmiyorum ama bunu herhangi bir şarkıcının sesinin beğenmemek gibi düşün dicem saçma olacak ama ona benzer bir durum işte. sesinden fazla diye yada az diye şikayetçi değilim ses tonu hoşuma gitmiyor bu motorun malesef. mesela eski düz dizel mercedesler vardır harharharhar die çalışır o sese hasta olan insan çoktur mesela ama kimi adamda şakır şakır ses geliyor die sevmez ben o sese bayılırım mesela ama bu daha az sesli bunu sevemedim gitti

1.6 TDCI'ı olan herhangi bi araba uzaktan gelirken gece vs. insan direkt anlıyo..1.4 TDCI'dan sesi ne kadar farklı emin değilim şuan ama bence ön yargıya gerek yok..
ne çok seviyomuşum ben sesini yahu.. :D :D

Geri
Üst Alt