Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

1.6 8 valfe 102 hp BSP motor

Konu, 'Teknik Destek' kısmında seyyahkedi41 tarafından paylaşıldı.

1. seyyahkedi41

seyyahkedi41 SCW Üyesi

17
    9
    3
    Arkadaşlar bu motor kitapçığa gore yeni fark ettim 4.8 litre yağ kapasitesi olduğu yazıyor biz bakimlarda 4 litre yağ eklitiyi hic bir özel serviste 4.8 olması gerekiyor demedi herhangi bir sorunlada karşılaşmadık
    yeni bakım donemi yaklaşıyor 4.8 mi koydursak siz nasıl yapıyorsunuz yetkili serviste hic bakım yaptirmadim onlar nasıl yapıyorlar

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  2. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    normalde 4 lt konuluyor ve yağ cubuğundaki cizgi önemlidir.mesela ben 4 lt koydumda max cizgiye ulaşmış oluyor...çubuktaki cizginiz ii se eksiltme yapmıyorsa normaldir gerek yok derim ekstra yağa...aşırı yağ koymakda keçeleri patlatır.

3. seyyahkedi41

seyyahkedi41 SCW Üyesi

17
    9
    3
    Evet bende bu şekilde 4 litre koyunca yağ çubuğu max gösteriyor kitapcuktaki 4.8 lt yi anlamadım yetkili servisler de mi 4 lt koyuyor

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  4. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    servis 4 lt koyuyorsa son sözü o demiş gene :) sıkıntı yok kardeş takma kitacığına...kitapcığına bakarsan hep orjınal kullanın derler :) hayırlısı olsun max da kalsın yağın hep eksiltmesin hiç tşkler :D

5. kfy

kfy
    Administrator

12.593
    5.263
    113
    yağ filitresini değiştirdiğin zaman 4.6 4,8 alması gerekli..Benim Toledo öyleydi

Bunu beğendi. korfezliibrahim bunu beğendi.
  6. seyyahkedi41

seyyahkedi41 SCW Üyesi

17
    9
    3
    Bende de Toledo var filtre de degistiriyorum 4 lt koyuyorlar Siz 4.6 mi koyuyordunuz

7. Micqrop

Micqrop SCW Üyesi

336
    136
    43
    A3 vardi ayni motor. Filtre degistigi zaman normalindan 0,5 lt fazla koyulmasi gerekiyor.filtre icerisine de yag giriyor sonucta

8. MuRDocK

MuRDocK SCW Üyesi

92
    55
    18
    geçenlerde filtre değiştirmeden yağ değiştirdim 3 litre yağ koydular kalan bir litresini de yanıma aldım. eve gittim ertesi gün sabah baktım çubukta çizgi ortadaydı yaklaşık max çizgisi için filtre değişmeden 4 lt yağ alıyor. filtre ile 4.5-.4.8 alması doğal hali.

Sayfayı Paylaş