Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.4 tsi yakıtttt

ve bırde benım jantlarım 17 genede bu sekılde yapıyım mı :)

ve bırde benım jantlarım 17 genede bu sekılde yapıyım mı :)

ancak cevap verebiliyorum.

Evet 17 cant için bu değerlerle deneme yaptım. Ekonomide başarılı olduktan sonra yol tutuşu denedim, frenler vs. Herşey gayet iyiydi. Ama sende bu şekilde denemeler yap. Benim lastiklerim hankook idi.
Daha önceki arabam toledo 2006 da denedim. Hiç sorun yoktu.

hiç bir zaman düşmeyecek o değerler normal aldıgımdan beri 10-12 arası geziyorum :)

1.4 tsi için 10 ve üstü litreler...
Hiç normal gelmiyor bana normal kullanımda 5 10 kmlik kısa mesafeler dışında şehir içi trafikte bile 10 litre oldukça fazla. Hele ki uzun yolda 120km sabitleyerek olacak iş değil şaşırdım km ilerledikçe düşer diyecem ama 3 litrede düşmez:)

aracım 15000 binde yarım depoyla 600km yol yaptım 100 km hız sabitliyciyle

5000 den sonra bu değerler kesinlikle düşer ben uzun yolda tam dolu depoyla ışık yanasıya kadar da 910 km yol bidekat ettim uzun yolda 5.5 sehir içindede 8 üzerine çıkmıyor benim değerler bide bilenler bilir nasıl araç kullandığımı .hiç sıkıntı yapma en yakın zamanda değerlerin normale döner 1.6 yktığı yakıtın yarısını yakarsın bide şöyle hesap et 1.6 leonun yaktığı gazla sen benzin yakarsın.

bendede farklı bir marka var reklam olmasın bugun tam 1 ay oldu 3.000 km yi gecti bende senle aynı durumdayım ne yaptıysam az yaktıramıyorum anca cruise controlde 7.0 lt filan yakıyor anca öle

Arakadaşım aracın hayırlı olsun kazasız yollar dilerim.Gercekten tüketim değerlerin çok yüksek .Bende aracımı yeni aldım. Ama hiç o değerleri görmedim diyebilirim. Şehir içi ortalama 6,0-6,3 arası tüketimim var.Yalnız şunu farkettim gaza çok fazla basmasan bile motor kendini çabuk topluyor ve sanki devirsiz kullanıyormuş hissi veriyor. Dolayısıyla tork yüksek olduğu için 2000 devir bulunca vitesi değiştir.Normal motorlardaki gibi bağırttırarak vites değiştiriyorsan hep o gördüğün değerlerde gezinirsin belirtiyim.

Arakadaşım aracın hayırlı olsun kazasız yollar dilerim.Gercekten tüketim değerlerin çok yüksek .Bende aracımı yeni aldım. Ama hiç o değerleri görmedim diyebilirim. Şehir içi ortalama 6,0-6,3 arası tüketimim var.Yalnız şunu farkettim gaza çok fazla basmasan bile motor kendini çabuk topluyor ve sanki devirsiz kullanıyormuş hissi veriyor. Dolayısıyla tork yüksek olduğu için 2000 devir bulunca vitesi değiştir.Normal motorlardaki gibi bağırttırarak vites değiştiriyorsan hep o gördüğün değerlerde gezinirsin belirtiyim. Dozo nickli arkadaşıda tebrik ederim. Ben yarım depo ile bu bayramda uzun yolda hiz sabitleyici ile(110km de) 520 km yapabildim rekor sende.

Geri
Üst Alt