Üyelerimizin Albüm Fotoğrafları

1. Ataşehir

1.4 TDI Cordoba Stop Ettikten sonraki ses

Konu, 'Cordoba' kısmında secret35 tarafından paylaşıldı.

1. secret35

secret35 SCW Üyesi

7
    3
    3
    Merhaba Arkadaslar,

1 hafta once 2007 model 1.4 TDI stylance Cordoba sahibi oldum. Araci stop ettikten sonra derinden fan sesi gibi bir ses geliyor ve yaklasik 10 15 sn sonra, bazen daha erken, kesiliyor. Bunun sebebi nedir ? Normalmidir yoksa endiselenmem gerekir mi ? Bilgilendirirseniz cok sevinirim.

Tesekkurler.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunu beğendi. kirlisakal bunu beğendi.
  2. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.746
    5.597
    113
    Aracı sürdükten sonra stop etmeden biraz rölantide bekletin duyduğunuz ses turbo sesidir muhtemelen

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bunu beğendi. secret35 bunu beğendi.
  3. secret35

secret35 SCW Üyesi

7
    3
    3
    Yanitiniz icin tesekkurler. Peki bunun turbo sesi olup olmadigini nasil anlarim ve surus sonrasi rolantide bekletmemek bir sorun yaratir mi ?

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. memet_one

memet_one
    Administrator
    V.İ.P Admin

7.746
    5.597
    113
    Net anlamak için bir arkadaşınız ile aracı kullanın durunca kaputu açın ve motorun arkasını dinleyin turbodan anlarsınız sıkıntı olmaz ama turboyu stop etmeden biraz bekletmekte fayda var

SM-J710FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. SeatErzurum

SeatErzurum SCW Üyesi

33
    28
    18
    octavia Vardi 1.9 tdi Bende oyleydi Aynn goturdum ustaya Bana yuksek devirde surdukten sonra Araci Kapatmadan 10 15 saniye bekletin turbo sogusun dikkat et dizel Tehlimelidir kisin ısıtmadan sakın Yuksek devirde kullanma Kendimden biliyorum 170 binde Kol Kirmisti 5 binlira Masraf cikti Aman DIKKAT

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

KİREÇ ve secret35 bunu beğendi.
  6. kirlisakal

kirlisakal Teknik Koordinatör

5.965
    5.238
    113
    2007 almakla akıllılık etmişsin en diri kasa iyi kasa 2007dir...bende de gri zenit 2007 cordoba var....
    senin bahsettiğin sesi hiç düşünmedim duymadım hissetmedim..araba şantıye otoparkında şimdi gec oldu yarın test edip sana bilgi verebilirim nedir diye...bende merak ettim şimdi :)
    stop etmeden önce turbo milini yağlamak için 30 sn kadar beklersen turbo sağlığı açısından ii olacaktır...çalıştır 30 sn ,stop 30 sn bekleyin...
    3 silindirli motorların yağı mobil esp 5/30 dur...bakımı 4 silindire göre pahalıdır

memet_one ve secret35 bunu beğendi.
  7. SeatErzurum

SeatErzurum SCW Üyesi

33
    28
    18
    Dizellerde Boyledir yani Bende Kullanitodum Yani Bu bi sorun deil araba Fan Acmiyosa Sıkıntı Vardır Emin Ol

8. kirlisakal

5.965
    5.238
    113
    motor ses izalasyonu olmayınca motor gürültüsü yüsünden sesleri farklı algılayabiliyoruz evet fan olabilir.bende denicem yarın neymiş ama motor soğukken yaparmı bilmiyorum..mazot geldiğini hissediyoz marşa basınca :D

9. SeatErzurum

SeatErzurum SCW Üyesi

33
    28
    18
    Yok Abi kesinlikle Biraz Araci Zorladiktan Sonra 15 saniye fln calisiyo Dizellerde boyle Yani wolkswagen Grubu Boyle En azindan

secret35 ve kirlisakal bunu beğendi.
  10. kirlisakal

5.965
    5.238
    113
    triger değişince bi başka sessiz oluyor veled :)

Sayfayı Paylaş