Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

1.2 tsi 105hp style start & stop sorunu

geçmiş olsun kardeşim aküye baktınmı sen hiç orada şarj göstergesi var yeşil olması lazım normalde ne durumdaydı ? benim akününde gözü bir türlü yeşil olmadı hep siyah benim aküdemi sorunlu acaba :/
sonunda sorunu çözüme kavusturduk :) bilgisini vereyım ıstedım. sorun aküden kaynaklı bır sorunmuş değişimi yapıldı sorun kalmadıgı soylenıyor daha teslım alamadım arabayı yarın alacagım inş :)

geçmiş olsun kardeşim aküye baktınmı sen hiç orada şarj göstergesi var yeşil olması lazım normalde ne durumdaydı ? benim akününde gözü bir türlü yeşil olmadı hep siyah benim aküdemi sorunlu acaba :/

hmm açıkçası o sekılde bakmadım :) neyse yarın teslım alınca bı dıkkat ederım ama iş işten geçti tabı arızalı akude bakıp soylesem daha ıyı olurdu senın ıcın. bana kalırsa sende baktır derım yolda kalmıstım ben cunku aku bitince :)

yolda kalma pozisyonu olacağını sanmıyorum ama işte neden yeşil olması gerekirken siyah onu anlamadım , akü ne marka arkadaşım onu sorarsan memnun olrum dışında keçe var markası da görünmüyor benim aracım ibiza sana zahmet sorarsan memnun olurum saygılar ..
hmm açıkçası o sekılde bakmadım :) neyse yarın teslım alınca bı dıkkat ederım ama iş işten geçti tabı arızalı akude bakıp soylesem daha ıyı olurdu senın ıcın. bana kalırsa sende baktır derım yolda kalmıstım ben cunku aku bitince :)

Yıl başına kadar pek mümkün değil gelmem ya, yıl sonu geldi işler aşırı yoğunlaştı benim :) şubatta rahatlarım anca :p

yolda kalma pozisyonu olacağını sanmıyorum ama işte neden yeşil olması gerekirken siyah onu anlamadım , akü ne marka arkadaşım onu sorarsan memnun olrum dışında keçe var markası da görünmüyor benim aracım ibiza sana zahmet sorarsan memnun olurum saygılar ..

hocam Ibiza'nın aküsünü bilemem ama yeni Leon'lardaki akü standart her yerde bulabileceğiniz bir akü değil ne yazık ki, jel akü diye geçiyormuş, içinde sıvı yok yani bir de yanlış hatırlamıyorsam 70 amperlikidi, malum start/stop olayının enerji ihtiyacı yüksek (sadece açma kapama değil, araç kapalıyken doğan enerji ihtiyacı da var) haliyle aynı olmayabilir.

Bu arada bizim akülerde sağlıklı ise içi yeşil olmuyor, mavi/kırmızı bir şekil var, onu gösteriyorsa akü sağlıklı demekti, detaylı açıklama zaten akünün üstünde mevcuttur

ıbızanın ki kesinlikle sulu şimdi plastiklerni yanlarından kaldırdım baktım Exide marka 51 amperlik bir akü var ispanyol malı ama benim bu akü hiç hoşuma gitmedi , neden diye soranlara 1. si yeşil olması gereken sarj göstergesi siyah yani şarj gerekli diyor (ayrıca 2 gün garajda şarj cihazına taktım yine aynı ) . 2. side direksiyonu sağa sola cevirirken iç aydınlatma ışıkları belirgin dercede azalma yapıyor

daha 2 aylık araç birde bu ,bence mutlu akü bunlardan 10 kat iyi..

Geri
Üst Alt