Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

007'nin Başına Gelen.. :(

Çok Geçmiş Olsun şaka gibi yahu işe Bak:mad:

Abi geçmiş olsun öncelikle.Masrafı normal şartlarda doğuşun karşılaması gerekiyor.Bu arabanın trigeri zincirli olduğu için sana hiç değiştirmeyeceğini falan söylüyorlar serviste.Vw grubu madem böyle bir laf edebiliyor,bakımı yetkili serviste yapılan arabanın masrafını da karşılamak zorunda %100.

Geçen aylarda arkadaşımın başına ilginç bir olay geldi.Tiguan kullanıyor kendisi.Garantisi bitmesine rağmen arabasını maslak doğuşa götürüyordu bakımlarda.Arabanın yağ ışığının yandığını gördüm yağına baktım dibinde var yok arası bir durumdaydı.Hemen servise götürmesini söyledim.Serviste bana biraz saçma gelen bir açıklama yapmışlar.1.4 150 lik motorlarda fazla yağ yakma ve piston aşınması gibi bir durum söz konusu olabiliyormuş.30 küsür bindeki araba için bunu demişler.Bu arada arabanın gidişindede bir sorun yok.Motor yapılması durumunda iyi niyet garantisinden belli bir kısmını onların ödeyeceğini söylemişler önce.Servise bu şekilde gelen başka arabalar da varmış.Daha sonra geri dönüş yaptıklarında sorunun fabrikasyon olduğunu ve bütün masrafın kendilerine ait olduğunu söylemişler.Sonuç olarak arabanın motoru komple yapıldı.Ki madem fabrikasyon ben olsam sandık motor isterim.
Senin durumunun da aslında bundan çok farkı yok.Trigerden çıkan parçanın senle alakası yok kesinlikle.Triger setinin rutin değişimi olmuyorsa böyle bir şey üretiyorlarsa garanti bitmiş dahi olsa kendi servislerine gelen bir arabanın masrafını karşılamak zorundalar.Yolda bu başına geldiğinde durmak için freni şişirip kaza da yapabilirdin o zaman ne olacaktı ? Onların hatasını kullanıcı ödemek zorunda değil.

Cana katılmamak Elde değil bence bu konuda karakterinizin üstünde bir çirkeflik sergileyin yoksa mağduriyetiniz bariz ortada..

Kaan çok geçmiş olsun, bende arkadaşlar gibi bağır, çağır küfür et dicem ama yapı meselesi ben yapamazdım:(

Cok gecmis olsun kismete bak garanti bitsin 1 ay sonra boyle.olsun ama emin olun huseyin abi bitanedir herkonuda elinden gelenin cok fazlasini yapar

geçmiş olsun Kaan,gerçekten üzüldüm bu duruma..:(

geçmiş olsun hakkaten zor ve sıkıcı bi durum bencede servise biraz bastır bakımlarınıda düzenli yaptırmısın kardeşim

Büyük geçmiş olsun kaan öncelikle sana bişey olmamış şükür kardeşim...

Yanlız nazara göze geliyoruz kardeşim ama senin gibi birinin arabasında olması şaşırtıcı çünkü ince eleyip sık dokuyan bakımlarını zamanından önce yaptıran arabayı zorlamayan birisin merak ettim garantiyi niye uzatmadın ve doğuşa hertürlü bastır 7000tl yok iyi niyet indirimi v.s. hikaye 1tl bile vermeden benim arabamı yapın de bence hertürlü hakkını ara kardeşim.....

Tekrar geçmiş olsun kaan............

akla gelecek arıza değil bir vida nelere kadirmiş geçmiş olsun

geçmiş olsun. bence de servise çok yüklenin. çünkü hem araç başka servise gitmemiş, hemde araçtaki hatadan, bakım zamanını geçirme (sürücü kaynaklı) değil.mutlaka garantiden yapılmalı.. tekrardan geçmiş olsun

Geri
Üst Alt