Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yurttan benzin protestoları

hükümeti protesto için izin verceklerini zannetmem...coplanırız üni öğrencileri gibi :)

Bizde o zaman coplanmayacağımız bir şekilde protesto ederiz. Yolda giderken 4 lü yakmak, sticker takmak vs vs.

Greenpeace geliyor köprüden aşağı pankart sallıyor birşey olmuyor...

Emre peki susalım o zaman oturup bekleyelim ben burda her sattığım ürüne fiş kesip dünya vergi ödüyorum ödemeyenlerin kahrını çekiyorum susalım konuşmayalım bu mudur yani? bu memleket ses çıkarmadığı için bu hale geldi gerekirse bi benzin şirketini boykot eder reklamlarla işini bir ay keseriz sonra diğerini sonra diğerini yabancı ülkelerde böyle bişey olduğunda araçlar istasyonların önünü kapatıyor biz oturup burda sadece birbirimizi yiyoruz yok arkadaş ben Türk üm terörist değil hakkımı savunmak için varsa adam gibi bir organizasyon katılırım ama bu işin içinde herhangi bir yardakçı parti olursa girmem..... olayı sağ sol parti işine dönüştürmeden insan gibi halk olarak tepki koymalı susmak çözüm değil....

Katılıyorum Serhat abi. Benim ailemde eşşek yüküyle vergi veriyor. Ben vergilere karşı değilim tabiki vergi olacak ama herşeyinde bir sınırı var..

Emre insanlar koyun gibi başını öne eyer baş kaldırmazsa zaten o millet köle olmaya mahkumdur. Günümüz dünyasında kölecilik işgal ile olmuyor ekonomi ile oluyor. Devlet insan ve halk için vardır cüzzi bir vergi ile hizmet verir, halk devlet için yoktur halk devlet yaşasın diye vergi vermek zorunda değildir...

alp halk koyun olsun demiyorum zaten.

ama sen de iyi bilirsinki bütün devletlerin yaşayabilmesi için doğruşekilde vergilendirme şarttır. bu kadar gideri olan ve hizmet eden bir devletin sürekli cebinden vermesi eninde sonnda batması demektir osmanlının son günlerini hatırla ki bu devlet şuan ona doğru gidiyor. herşeyi devlet versin halk hiç bir şey yapmasında çok yanlış. sonuç olarakta o zihniyetin bedeli olarakta devlet direkt olarak alabileceği vergi kaynaklarına zamyapmak zorunda kalıyor.

ha bunu hükümeti savunmak için yazmıyorum beni bilenler hükümetteki badem bıyıklılardan ne kadar nefret ettiğimide bilir.

Bizde o zaman coplanmayacağımız bir şekilde protesto ederiz. Yolda giderken 4 lü yakmak, sticker takmak vs vs.

Greenpeace geliyor köprüden aşağı pankart sallıyor birşey olmuyor...

ben izinle alakalı olarak dedim...tabiki uygun bi protesto şekli bulunur...ucunda cob yemek varsa yerimde yemediğimiz şey değil..hem dahada etkili olur ses getirmek açısından..:)

Emre peki susalım o zaman oturup bekleyelim ben burda her sattığım ürüne fiş kesip dünya vergi ödüyorum ödemeyenlerin kahrını çekiyorum susalım konuşmayalım bu mudur yani? bu memleket ses çıkarmadığı için bu hale geldi gerekirse bi benzin şirketini boykot eder reklamlarla işini bir ay keseriz sonra diğerini sonra diğerini yabancı ülkelerde böyle bişey olduğunda araçlar istasyonların önünü kapatıyor biz oturup burda sadece birbirimizi yiyoruz yok arkadaş ben Türk üm terörist değil hakkımı savunmak için varsa adam gibi bir organizasyon katılırım ama bu işin içinde herhangi bir yardakçı parti olursa girmem..... olayı sağ sol parti işine dönüştürmeden insan gibi halk olarak tepki koymalı susmak çözüm değil....

abi sen ödedin o ödedi bizler ufak şahıslar ve işletmeleriz ama vergi ödemeyen milyonlarca insan var bu ülkede. hepsini geçtim devletin ana gelir kaynaklarını getiren mesela telekom gibi para basan yerlerin satılmasına elden çıkartılmasına bütün bu halk el açtı yapılsn diye yırtındı şimdi adamlar 1 2 senede yatırdıkları paraları aldılar. eğer karşı çıkılması gereken varsa bunlara çıkılmalı. devletin gelir kaynakları bu şekilde millete peşkeş çekildiği sürecede benzin zamlanmasına karşı çıkmanızın hç bir şey değişmeyeceğinide bilmeniz gerek.

ben olaya tamamen objektif şekilde bakıyorum yoksa benzinli araç sahibi olarak banada çok pis koyuyor bu zamnlar.

arkadaşlar job falan yemeyi kimse istemez polisle karşı karşıya gelmekte istemeyiz ortak bi nokta ve fikir bulup hep beraber harekete geçmeli ama akıllı ve uslu bi şekilde kavga gürültü değil.....

abi sen ödedin o ödedi bizler ufak şahıslar ve işletmeleriz ama vergi ödemeyen milyonlarca insan var bu ülkede. hepsini geçtim devletin ana gelir kaynaklarını getiren mesela telekom gibi para basan yerlerin satılmasına elden çıkartılmasına bütün bu halk el açtı yapılsn diye yırtındı şimdi adamlar 1 2 senede yatırdıkları paraları aldılar. eğer karşı çıkılması gereken varsa bunlara çıkılmalı. devletin gelir kaynakları bu şekilde millete peşkeş çekildiği sürecede benzin zamlanmasına karşı çıkmanızın hç bir şey değişmeyeceğinide bilmeniz gerek.

ben olaya tamamen objektif şekilde bakıyorum yoksa benzinli araç sahibi olarak banada çok pis koyuyor bu zamnlar.

.

sende demişsn doğru vergilendirme yapmak şart die...dünyanın hangi ülkesinde verginin vergisi alınıyo...sonuçta isviçrede yaşamıyoruz tabiki vergi vericez ama uygun bi şekilde...soyularak değil..

alp halk koyun olsun demiyorum zaten.

ama sen de iyi bilirsinki bütün devletlerin yaşayabilmesi için doğruşekilde vergilendirme şarttır. bu kadar gideri olan ve hizmet eden bir devletin sürekli cebinden vermesi eninde sonnda batması demektir osmanlının son günlerini hatırla ki bu devlet şuan ona doğru gidiyor. herşeyi devlet versin halk hiç bir şey yapmasında çok yanlış. sonuç olarakta o zihniyetin bedeli olarakta devlet direkt olarak alabileceği vergi kaynaklarına zamyapmak zorunda kalıyor.

ha bunu hükümeti savunmak için yazmıyorum beni bilenler hükümetteki badem bıyıklılardan ne kadar nefret ettiğimide bilir.

Emre dediğin gibi doğru şekilde vergilendirme lazım ama şuan benzine yapılan vergilendirme doğru şekilde değil insanları mal yerine koyup ezmekten başka birşey değil. Dediğin doğru osmanlının günleri gibi. Osmanlı devleti vergilendirme yaptı işe yaradımı tartışılır. Ben halk cebinden hiç birşey vermesin demiyorum ama köle gibide vergi vermesin. Devlet gidiyor özelleştirme yapıyor, devlet kaynaklarını karış karış satıyor. Sonra geliyor halktan gelişmiş ülkelerin 4 katı vergi alıyor..

Bence konuyu saptırmamak adına çok tartışmaya gerek yok.Her devlet vergiye mutlaka ihtiyaç duyar ama bu yapılan vergi zamları ihtiyacı geçmemeli.Türkiye'ye petrolün giriş fiyatı ve bize yansıma fiyatını tartarsak bunun sonucu çok açık şeylere gebe ama buralarda söylenecek şeyler değil.Biz tepkimizi dile getirelim ama doğru şekilde yani kimseye zarar vermeden adam gibi eylem yaparaktan bunu gerçekleştirmek lazım.Sonucu olsa-olmasada bu insanlar da eylem yapabiliyormuş desinler en azından örnek teşkil ederiz.Yenilik doğru uygulanırsa her zaman iyidir.

xx

.

sende demişsn doğru vergilendirme yapmak şart die...dünyanın hangi ülkesinde verginin vergisi alınıyo...sonuçta isviçrede yaşamıyoruz tabiki vergi vericez ama uygun bi şekilde...soyularak değil..

e herşeyin bedeli var diğer gelirlri cortlayınca adam alabildiği vergiye yükleniyor yani yapmak zorunda kalıyor.

Geri
Üst Alt