Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yurttan benzin protestoları

Bende katılıyorum ne yapılması gerekiyorsa yapalım bu ayın 20 sinden sonra ordayım sizlerle protestode eğer tarih uyarsa olmak isterim serhat abi

sadece istanbulda olmamalı türkiye genelinde olmalı

Evet abi ama istanbul ses getirir aynı anda ankara da televizyonlar falan çağırılır gerekirse tüm otomobil severler toplanmalı en azından forumlardaki araçlar toplansa yeter fena bi kalabalık olur hatta taksiciler bile dahil edilebilir.......

biraz antitezcilik olucak ancak benim görüşüm farklı biraz. hepimiz şunu yapalım bunu yapalım karşı çıkalım diyoruz. ama herkes şunu atlıyor. akaryakıt gibi direkt vergi geliri olan kaynaklara neden sürekli zam geldiği konusu ki bu çok can alıcı nokta. devlet ihtiyacı olan geliri ancak bu şekidle alabiliyor. sözüm meclisten dışarı sokağa çıksak 10 adam çevirsek 8 i vergi vermemek için yırtındığını kabul eder. bu ülkemizin önemli bir gerçeği. hepimiz hizmet istiyoruz hepimiz bişiler bekliyoruz devletten ama hepimiz beleş olmasını istiyorz. dünyanın hiç bir yerinde yok bu olay. hep ye hep ye devlet ödesin. hazıra dağ dayanmaz kusura bakmayın eninde sonunda bir yerlerden hizmetlere gidiyorsa arada yiyen şerefsizler olsada bu devlet şuan çok ciddi hizmet yatırımları olan ve gelişmekte olan bir devlet. bir sürü dış tehdit altında olduğu ve terör problemide olduğu içinde ciddi askeri giderleri var. neden varı neden yoku konu mevzusu olduğu için ona girmiyorum. sonuçta bu giderler var ve bunların karşılanması lazım. halkın büyük kesimi elektiriği suyu bilmem neyi kaçak kullanıp vergi kaçakçılığı yapıp devletin hizmetleri için gerekli gelirlerini düşürdüğü sürecede bu zamlar gelmek zorında ne yapılırsa yapılsın, kim ne derse de desin. bu ülkede bazı şeylerin değişmesi gerek insanların devlete olan vergilerini ödemekten kaçması yerine görevlerini doğru şekilde yerine getirmesi toplumun beleşçilik zihniyetinden çıkıp gelişmiş ülkelerdeki gibi olaya bakması kısaca komple orası bilmem nere burası türkiye burda böyle devletin malı deniz yemeyen keriz dendiği sürecede benzin fiyatlarına her zamn geldiğinde aaa hemen tepki koyalım denilir 3 gün sonrada unutulur. unutulmayada mahkumdur.

Emre insanlar koyun gibi başını öne eyer baş kaldırmazsa zaten o millet köle olmaya mahkumdur. Günümüz dünyasında kölecilik işgal ile olmuyor ekonomi ile oluyor. Devlet insan ve halk için vardır cüzzi bir vergi ile hizmet verir, halk devlet için yoktur halk devlet yaşasın diye vergi vermek zorunda değildir...

Evet abi ama istanbul ses getirir aynı anda ankara da televizyonlar falan çağırılır gerekirse tüm otomobil severler toplanmalı en azından forumlardaki araçlar toplansa yeter fena bi kalabalık olur hatta taksiciler bile dahil edilebilir.......

Ekmeğini sürmekten veya taşımacılıktan alan herkes dahil edilmeli. Kamyoncular, otobüsçüler, minibüsçüler, taksiciler, dolmuşcular vs vs vs...

evet..... ama adam gibi kırmadan dökmeden adam akıllı ses getirecek kadar kalabalık olmalı....

Bende büyük zevkle katılırım ve tanıdığım birçok kişide son günlerde bundan bahsediyor.Bazıları köprüde eylem bile istiyor kapatalım diyorlar.Bence katılım çok olur birçok forum yönetimi birleşip çok iyi çalışmalar yapılabilir.

xx

biraz antitezcilik olucak ancak benim görüşüm farklı biraz. hepimiz şunu yapalım bunu yapalım karşı çıkalım diyoruz. ama herkes şunu atlıyor. akaryakıt gibi direkt vergi geliri olan kaynaklara neden sürekli zam geldiği konusu ki bu çok can alıcı nokta. devlet ihtiyacı olan geliri ancak bu şekidle alabiliyor. sözüm meclisten dışarı sokağa çıksak 10 adam çevirsek 8 i vergi vermemek için yırtındığını kabul eder. bu ülkemizin önemli bir gerçeği. hepimiz hizmet istiyoruz hepimiz bişiler bekliyoruz devletten ama hepimiz beleş olmasını istiyorz. dünyanın hiç bir yerinde yok bu olay. hep ye hep ye devlet ödesin. hazıra dağ dayanmaz kusura bakmayın eninde sonunda bir yerlerden hizmetlere gidiyorsa arada yiyen şerefsizler olsada bu devlet şuan çok ciddi hizmet yatırımları olan ve gelişmekte olan bir devlet. bir sürü dış tehdit altında olduğu ve terör problemide olduğu içinde ciddi askeri giderleri var. neden varı neden yoku konu mevzusu olduğu için ona girmiyorum. sonuçta bu giderler var ve bunların karşılanması lazım. halkın büyük kesimi elektiriği suyu bilmem neyi kaçak kullanıp vergi kaçakçılığı yapıp devletin hizmetleri için gerekli gelirlerini düşürdüğü sürecede bu zamlar gelmek zorında ne yapılırsa yapılsın, kim ne derse de desin. bu ülkede bazı şeylerin değişmesi gerek insanların devlete olan vergilerini ödemekten kaçması yerine görevlerini doğru şekilde yerine getirmesi toplumun beleşçilik zihniyetinden çıkıp gelişmiş ülkelerdeki gibi olaya bakması kısaca komple orası bilmem nere burası türkiye burda böyle devletin malı deniz yemeyen keriz dendiği sürecede benzin fiyatlarına her zamn geldiğinde aaa hemen tepki koyalım denilir 3 gün sonrada unutulur. unutulmayada mahkumdur.

Emre peki susalım o zaman oturup bekleyelim ben burda her sattığım ürüne fiş kesip dünya vergi ödüyorum ödemeyenlerin kahrını çekiyorum susalım konuşmayalım bu mudur yani? bu memleket ses çıkarmadığı için bu hale geldi gerekirse bi benzin şirketini boykot eder reklamlarla işini bir ay keseriz sonra diğerini sonra diğerini yabancı ülkelerde böyle bişey olduğunda araçlar istasyonların önünü kapatıyor biz oturup burda sadece birbirimizi yiyoruz yok arkadaş ben Türk üm terörist değil hakkımı savunmak için varsa adam gibi bir organizasyon katılırım ama bu işin içinde herhangi bir yardakçı parti olursa girmem..... olayı sağ sol parti işine dönüştürmeden insan gibi halk olarak tepki koymalı susmak çözüm değil....

Geri
Üst Alt