Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni ibiza FR TDİ

İspirto olmasın Abi o :D
Kaçak benzin mi aldın :D ?

evt deneyeceğim bir bakalım..daha ucuza alabiliyorum da arabaya triptik neyse adı onu yapmak lazım 50km aşağısı suriye..depo 55e doluyormuş..zaten yazmıştım bugün bir aldım bakalım ne olacak..daral geldi benzincideki 4tl yazısını görmekten

95 oktan kullanma abı 16v de

kapakta 95 yazıyor..ben son 4 depoyu da 95 almıştım Shell den..fark ediyor mu..yoksa çok zararı var mı..iflas ettirdin beni can..turuldum şimdi var dimi oktan yükseltici katkı duymuştum ama doğru mu bilmiyorum yapıyor mu öle bişi

oktan yukseltıcı flan fasafıso onu zaten hıc hesaba katma. bcb de 97 kullancaksın abı,avans vurur araba,kapakta yazan gercek 95 oktan turkıye sartlarındakı kalıtesız 95 oktan degıl :)

oktan yukseltıcı flan fasafıso onu zaten hıc hesaba katma. bcb de 97 kullancaksın abı,avans vurur araba,kapakta yazan gercek 95 oktan turkıye sartlarındakı kalıtesız 95 oktan degıl :)

teşekkürler..şimdilik avans olayı görünmüyor ama olmayacak da değil..tabi

kim ne derse desin ben bunu alırım bunu da yüklerim arkadaş :) vag tdi forewa :cool:

Oktan sayısı ne ise, ona denk gelen tutuşma direncini her rafineriden çıkmış yakıt sağlar. Isıl verimi alçak/yüksek olan farklı ülkelerde çıkan petroldür bu ayrı konu. Tr de ki 95 oktan ile Çin deki 95 oktanın specleri aynıdır.
Üretimde öngörülen oktandan daha yükseğini kullanmak fayda sağlamaz, yerine göre uzun vadede mekanik zarara bile sebep olur, daha düşüğünde zaten enjektörlerin açık kalma süresi kısalacağından, bir daha o hata yapılmaz.

Geri
Üst Alt