Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

yeni baslayanlar için yardım :)

plakayı tam hatırlamıorum ama dün gece senın araca cok benzer gördüm nato yolunda..

bilmiyorum olabilir dün Polonezköy ve caddedeydim.. :)

teşekkür ederim, cümlemize kaza bela vermesin Akın.. :)

sanayide veya serviste arastircaksin artik
zaten bilgisi olanlar yardimini esirgemez :)

Arkadaslar mrb.
Ben de dun araniza katilmis bulunuyorum :) .
Bundan 3 ay kadar once 2008 model seat leom sport-up 1.6 modelini 28.000 tl ye aldim arac 16.000 de. bununla iglili sizlere bikac sorum olacak.
Ilk olarak bu arabyla ilgili oarak bildiklerinizi benimle paylasirsaniz sevinirim. Benim ilk dikkatimi ceken konu aracin biraz fazla benzin yakmasi olmustu simdilerde de 10-11 lt olarak gorunmekte gostergede. bu normal midir ? ( genelde sehir icindeyim )
2.olarak arabayi aldigim ksiden arabanin ozelliklerini dinledim fakat unuttugum konular oldu ornegin cruise control nasil kullanilir bilmiyorum ve ben de kilavuz da yok bu konuda bilgiye ihtitacim var.
3. olarak da arabama navigasyon multimedya almayi istiyorum ama guzel ve cok pahali bisi olmamali. onerileriniz neler olabilir ve nerden alabilirim?:confused:
Simdiden tesekkurler herkese :)

Arkadaslar mrb.
Ben de dun araniza katilmis bulunuyorum :) .
Bundan 3 ay kadar once 2008 model seat leom sport-up 1.6 modelini 28.000 tl ye aldim arac 16.000 de. bununla iglili sizlere bikac sorum olacak.
Ilk olarak bu arabyla ilgili oarak bildiklerinizi benimle paylasirsaniz sevinirim. Benim ilk dikkatimi ceken konu aracin biraz fazla benzin yakmasi olmustu simdilerde de 10-11 lt olarak gorunmekte gostergede. bu normal midir ? ( genelde sehir icindeyim )
2.olarak arabayi aldigim ksiden arabanin ozelliklerini dinledim fakat unuttugum konular oldu ornegin cruise control nasil kullanilir bilmiyorum ve ben de kilavuz da yok bu konuda bilgiye ihtitacim var.
3. olarak da arabama navigasyon multimedya almayi istiyorum ama guzel ve cok pahali bisi olmamali. onerileriniz neler olabilir ve nerden alabilirim?:confused:
Simdiden tesekkurler herkese :)

1. duyduğum kadarıyla 1.6 8V için normal bi değer..
2. cruise'a almak için sinyal kolunun üstünde bi tane mandal tarzı bişi var cruise kapalıyken o sağda durur..atıyorum 100'e sabitlemek istiyosanız 100'le giderken o mandalı sol tarafa alıp sol sinyalin ucuna yakından bakarsanız ucun üst kısmın "SET" yazar..mandal soldayken set'e basınca araç 100'e sabitlenir..cruise'dan çıkarmak için mandalı tekrar sağa almanız, frene dokunmanız, debriyaja basmanız ya da aracın kayıp ESP'nin müdahale etmesi cruise'dan çıkartır.. :)

araç 100'de cruisedayken frene basıp atıyorum 60'a indiniz..mandala hiç dokunmadıysanız tekrar SET'e basarsanız yine 100'e kadar araç hafızadki hızına döner..ancak mandal bi tarafa sağa alınıp yani kapatılınca hafızadaki hız silinir..
100'de sabitlenmiş şekilde giderken gaza basıp 120'ye çıktınız o zamanda hafızadaki hız 120 olur..
aynı şekilde araç cruise'dayken sabitlenen hıza sinyal kolunun ucundaki "SET/+" yazıyo olması lazım üsttekiyle hızı gaza basmadan arttırabilir, altındakiyle düşürebilirsiniz..

3. bilmiyorum.. :)

Geri
Üst Alt