Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Astra mı, Yoksa Leon'mu?

dedikleriniz çok doğru ama bir de şu açıdan bakmak lazım, astranın sadece performans açısından yetmeyeceğini söylemişsiniz, orası kesin zaten de öyle bir araba performans için zaten alınmıyor. o motor ekonomi yapsın diye tercih ediliyor. sıkıntı da burada başlıyor bana göre. 1.3 motoru okadar güçsüz yaparsan torktan çalarsan o araba ekonomiden de çıkar. şimdi şöyle düşünelim, astra aldınız 1.3, yolda gidiyorsunuz, dur kalk, ara hızlanmalar veya yokuş yukarı giderken, o arabayı kaldırmak, hızlandırmak veya yokuşu çekebilmesi için muhtemelen 1 değil 2 vites birden küçültmek zorunda kalacağız yüksek ihtimalle, yada hızlansın / toparlarsın diye asılacağız gaza. bu da arabaya çok yakıtıracaktır.

astranın eski kasasına sahip yakın bir arkadaşım, 1.3 cdti 90 hp 6 ileri viteste bile bir depo ile 700 km gittiğini göz önünde bulundurursak bana yeni kasa astra dizel ekonomik olmaz izlenimi uyandırıyor

Hoş tüm bu söylediklerimin yanı sıra hala aklımda bir astra dizel var bunu da belirmeden geçmiyim :D

tabiki yeni astra.. sebebi ise leon almak şuanda mantıklı değil çünkü seneye kasa değiştirecek piyasa alt üst olacak..

1.3 dizel Astra'yı bi test edin otomatik olarak Leon almaya karar vereceksiniz zaten. Arkadaşım 1.3 dizel manuel vites Cosmo Astra aldı. Tamam araç çok şık stop lambaları, AFL bi-xenon farlar, muhteşem iç mekan ışıklandırması falan herşey mükemmel, ama aracı çalıştırıp gitmeye (gitmemeye) başladığında tüm karizma yerlerde. 1.5 ton araç 52.000 fiyat 190nm tork puhaha Ben olsam dizel olacaksa Astra'yı elerdim, benzinli düşünüyorsam Leon'u hiç düşünmezdim...

Dizelse Leon, Benzinse Astra..

Sevgili Adnan kardeşim, Opel alacaksan eğer seçeceğin model 1.6 16V 180Hp modeli olmalı bence daha düşüğünde çoğu arkadaşın dediği gibi kasa ağır gelir ki bu da sen performans istiyorsan yolda seni bayağı bir kastıracaktır ve seni geçen bir Leon un arkasından bakıp keşke demektense ya Opel in yazdığım modelini al yada git daha hesaplı bir fiyata bir Leon al ki sonra arkalarından bakıp kalma.... şimdiden hayırlı olsun...

Opel Astra'nın 1.6 Turbo motoru bencede çok mantıklı. 180 beygir güç o araç için ideal. Ama benzin fiyatlarındaki bu durum, ve akibetinin ne olacağı belli olmaması beni dizel versiyonlarına yönlendirdi. Ama diğer arkadaşların da yazdıklarına göre astranın o ağır kasasına 1.3 CDTI motor yetersiz geliyor. Ben 1.4 105 beygi motorunu test etmiştim. Araç hızlanma konusunda çok yetersizdi. Aynı sorun dizel versiyornunda da oluyorsa aracın sürüşü keyif vermeyecektir.

Merhaba Arkadaşlar,
Uzun süren araştırmalarım sonucunda, sizinde yorumlarınızı dikkate alarak, Yeni Opel Astra Sport, 1.3 cdti dizel'ini almaya karar verdim. Yorumlarınız için teşekkür ediyorum,

Merhaba Arkadaşlar,
Uzun süren araştırmalarım sonucunda, sizinde yorumlarınızı dikkate alarak, Yeni Opel Astra Sport, 1.3 cdti dizel'ini almaya karar verdim. Yorumlarınız için teşekkür ediyorum,

hayırlısı olsun abi

aldığında ve sonrasında yaşadıklarını ve görüşlerini burada paylaşırsan çok sevinirim
özellikle motor, performans, yakıt tüketimi ve konfor hakkında

tekrar hayırlı olsun...

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Araç hakkındaki deneyimlerimi paylaşaırım elbette. Belki bende sizler,n bana olduğu gibi, bende bu aracı düşünen diğer arkadaşlarada yardımcı olurum. Allah hepimize kazasız belasız günler nasip etsin inşallah.

Çok teşekkür ederim arkadaşlar. Araç hakkındaki deneyimlerimi paylaşaırım elbette. Belki bende sizler,n bana olduğu gibi, bende bu aracı düşünen diğer arkadaşlarada yardımcı olurum. Allah hepimize kazasız belasız günler nasip etsin inşallah.

sabırsızlıkla bekliyorum :)

Geri
Üst Alt