Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni Aracım

Aracı aldığımdan beri tam 10 bin km yaptım. İlk defa bir aracımı bu kadar kısa zaman içerisinde bu kadar KM yaptım. Aracı uzun yolda virajda her türlü denedim. Araç yola ciddi şekilde oturuyor. Şuana kadar kullandığım bir çok araçtan daha güvenli hissettiriyor. Tereddütsüz şekilde virajlara girebiliyorum. Tutuş konusunda çok zorlamadıkça kaymıyor. Kaydığı zaman arkasını hiç bırakmıyor çok az bir şekilde kafadan açıyor sonra tekrar giriyor. Yol sesi yok kadar az rüzgar sesi ise 120 üstüne çıkınca başlıyor. Motoru bazen keşke 150'lik alsaydım diyorum onuda 180 üstüne çıkınca ama tüketimi gerçekten 1.5'den çok daha iyi. Düzde 210'a çıkıyor rampa aşağı falan 230 gördüm dahada giderdi. 180 190'a kadar soluksuz çıkıyor sonrasında teker teker saymaya başlıyor. Şimdiye kadar 1.6 cdti astra hb ve passat tdi ile denedim. Passattı çok ara farkla geçti. Astrayla kafa kafaya gitti. MTV'si olsun yakıtı olsun beni gerçekten çok tatmin eden bir araç oldu. Benim için tam bu dönemin aracı oldu yakıtı konusunda ciddi şekilde memnunum dizeli aratmıyor. Bakalım bu ay zaman bulabilirsem 15 bini geçirmeden bakıma sokucam karşımıza bişi getirecekmi merakla bekliyorum. Bu aracı 1 sene kadar elimde tutar satarım diyordum şuanlık kararım 100.000'e kadar kullanmak sonra tekrardan yenisini alırım diye düşünüyorum.
 

Ekli dosyalar

 • A3.jpg
  A3.jpg
  196 KB · Görüntüleme: 19
Herkese merhablar iyi haftalar diliyorum. Geçen hafta A3'le talihsiz bir olay başıma geldi. Geçen hafta bugün edirnede şehir içerisinde seyehat ederken bir çukuru farketmem aracın altını vurmama sebeb oldu. Vurduktan sonra altını kontrol ettiğimde birşey göremedim ve yoluma devam ettim. Ertesi gün Edirneden Tekirdağına dönerken parça yerinden çıktı. Benzinlikte durdum ancak yanımda herhangi bir materyal olmadığı için tamir yapamadım ve yoluma devam ettim. Tekirdağına ulaştığımda yerine takmaya çalıştım ancak parçanın sağ kısmındaki tırnak yerinin koptuğunu fark ettim. Biraz plastik slikon ve plastik kelepçe ile tutturdum. Ancak yine içim rahat etmedi ve cuma günü Audi Erel'de parça değişikliği yaptırdım. Fiyat olarak 180 Tl gibi aşırı komik bir rakam çıktı. Sağolsunlar bu tarz küçük bir iş için işçilik ücretide talep etmediler.
 

Ekli dosyalar

 • eski.jpg
  eski.jpg
  1.2 MB · Görüntüleme: 10
 • yeni.jpg
  yeni.jpg
  993.1 KB · Görüntüleme: 11
2 hafta önce a3 aracımı bosch oto car servicede bakıma soktum. Bakımda devirdaim pompası+kayış+polen filitresi+hava filitresi+yağ filitresi+5-30 castrol yağ değişimlerini yaptırdım. Ekstra herhangi bir arıza çıkmadı. Geçen ufak kazamdan kalan plaka hasarınıda yeni plakalarla değiştirdim. Toplam herşey dahil 10.000 tl kadar bir ödeme yaptım (taksitli). Normal bakım uygundu ancak devirdaim parçası çok pahalıydı. Paranın çoğunu ona ödedim. Gönül isterdiki bu bakımı yetkili serviste yaptırmak ancak doğuş oto 30.000 gibi bir rakam çekti denilecek birşey bulamıyorum :)
 

Ekli dosyalar

 • a3.jpg
  a3.jpg
  1.5 MB · Görüntüleme: 7
 • a3a.jpg
  a3a.jpg
  1.6 MB · Görüntüleme: 8
Geri
Üst Alt