Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yeni aldığım araçta sarı nokta şeklinde lekeler!

ibizastyle2011

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracımı alalı bir ay oldu.Aldığımdan bu yana 1 defa yıkamacıda fırçasız yıkama yaptırdım, 1 defada ben mikrofiber eldiven ile ve cilalı şampuan ile yıkadım.
Ancak yıkarken aracın bazı yerlerinde çok ufak (belki 0,5 belki 1 mm) açık sarı noktalar olduğunu farkettim tabi korkudan çok fazla bastıramadım ama normal yıkama ile çıkmıyorlar. aklıma pas olabilirmi diye bir kurt düştü :)
Bu arada aracı alırken boya koruma yapıldı...
Ekleyebilirsem fotoda eklicem..

resimleri eklersen daha iyi olur gibime geliyor

bendede olmuştu yıkarken tırnağımla çıkardım :)

senin arabaya boya uçmuş galiba, bendede aynı sıkıntı var, iş yerinin yakınlarında falan püskürtmeli boya ile dışarıda boya yapan biri varsa oradan uçmuş büyük ihtimal. Bendede sarı kırmızı ve mavi lekeler var ama çok çok küçük, çok yakından bakınca ve elini boya üzerinde gezdirince pürüzden anlıyorsun.. Kille temizletmen gerek, pasta cila ile sıfır aracın boyasına yazık olur, pasta boyadan alır.. Kil en iyi çözüm, arkasından bide boya koruma yaptır bir daha olursa aynı olay bari boyana zarar gelmesin..

kaporta boyacılarda halledebilir çok büyük bi sorun değil az bi cila yada pasta ile çıkar diye düşünüyorum...:confused:

mazotla yıka arabayı cam sil kutusuna doldurup püskürt ve ov biraz sonrada köpükle yıka 2 kere mazotun yağı kalmasın hiçbiryerde

Geri
Üst Alt