Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yediğim Saçma Sapan Trafik Cezası !

PATRON

Administrator
Bugün elime ulaşan 199 TL'lik bir trafik cezasıyla şok oldum resmen!

Geçen hafta Cumartesi günü Sakarya - İstanbul istikametinde otoban da giderken yenildi bu ceza...

Sebep: "En soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmek"
"4582 kod nolu ekibimizin tespiti ve telsiz kayıtlarına istinaden işlem yapılmıştır"

Tamam sol şeridi kapatıp gittiğim doğrudur, arkadan gelen konvoy da muhtemelen bir bakan'ın konvoyu gibiydi resmi eskort vardı 6-7 tane. Ben o konvoyun en önünde eskortmuşum gibi basagaz gittim zaten arkamda ki konvoyun sireni gören önümden kaçıyor 06 plakalıyım bir de :) O şekilde yaklaşık 50 km kadar gittim.

Yediğim ceza bu, dese ki hız sınırı ihlali eyvallah! Böyle saçma bir ceza ilk defa gördüm ve şundan kesinlikle eminim arkada ki konvoya yol vermemezlik yapmadım ben.

Şimdi buna itiraz edeyim mi ? Etsem ne olur akıl verir misiniz?

usta dava edilse bile kazanma olasılığın sıfır gıbı cunku belirtilen 4582 kod nolu ekibimizin tespiti ve telsiz kayıtlarına istinaden işlem yapılmıştır bu ibare sizin davayı kazanmanızı tamamen ortadan kaldırıyor.. bende radar için pusuya yattığı için dava edicektim ama ellerinde görüntü olduğu ortaya cıkınca edemedım :( ama genede vermek ıstıyorum dıyorsanız cezayı 15 gun ıcerısınde ındırımlı sekılde yatırmanız iyi olur sonra dava sonucuna gore kazanırsanız para ıadesı alırsınız kaybedersenız kalan kısmı da odersınız...iyi gunler .. geçmiş olsun patron :D bu arada artık trafıkte 06 plaka yı gecın vekil arabalarına bıle ceza gelıyor :)buda guzel bır gelişme kanımca:D

gecmiş olsun serbay..otoyollarda otoyol polisi ve edsler maalesef mevcut.paralı ben bu yoldan daha rahat giderim 120 km hız limiti var,,bu durum insanı cezvediyor cunku bende cok kullandım o yolu.yalnız 199 lira aşırı hız cezası gibi sol şeridi işgal etmenin cezası bumudur bilmiyorum.120 yi aştıysanız yüzde 10 toleransınla beraber 132 yi gectiysen muhtemleen hız sınır ihlali gibi.sol şeridi işgal cezasını ilk kez duuyyorum.belki boyle bi madde vardır uygulayan olmadıydı ordan bilmiyorum.devlet eskortusa arkadan gelen koruma polisleri yazmıştır.bunu ititraz etsen bile hakkını hukukunu ödemez.
babamın son nefesine yetişiyim derken ıkı tane radar cezam duruyor ödemedim daha.(babam ölüyor ona acele ettim diye de itiraz edilmez) bunun gibi.tr trafik kuralların bazıları cok ilginçtir.yapılacak bişi yok gibi,erken öde ucuz öde

Bugün elime ulaşan 199 TL'lik bir trafik cezasıyla şok oldum resmen!

Geçen hafta Cumartesi günü Sakarya - İstanbul istikametinde otoban da giderken yenildi bu ceza...

Sebep: "En soldaki şeridi sürekli olarak işgal etmek"
"4582 kod nolu ekibimizin tespiti ve telsiz kayıtlarına istinaden işlem yapılmıştır"

Tamam sol şeridi kapatıp gittiğim doğrudur, arkadan gelen konvoy da muhtemelen bir bakan'ın konvoyu gibiydi resmi eskort vardı 6-7 tane. Ben o konvoyun en önünde eskortmuşum gibi basagaz gittim zaten arkamda ki konvoyun sireni gören önümden kaçıyor 06 plakalıyım bir de :) O şekilde yaklaşık 50 km kadar gittim.

Yediğim ceza bu, dese ki hız sınırı ihlali eyvallah! Böyle saçma bir ceza ilk defa gördüm ve şundan kesinlikle eminim arkada ki konvoya yol vermemezlik yapmadım ben.

Şimdi buna itiraz edeyim mi ? Etsem ne olur akıl verir misiniz?
İtiraz etseniz konu mahkemeye tasınacaktır 200 lira için uğraşmaya değmez bence hatta erken yatırırsanız 130 a düşer bence ödeyin gitsin hiç uğraşmayın mahkemede ... :)

Yalnız bana cezayı arkamdan gelen konvoyda ki polisler yazdı. :) Hız ihlali deseler eyvallahta sol şerit tuhafıma gitti. Neyse yarın indirimli ödeyeceğim 149 TL olarak yapacak bir şey yok.

Yalnız bana cezayı arkamdan gelen konvoyda ki polisler yazdı. :) Hız ihlali deseler eyvallahta sol şerit tuhafıma gitti. Neyse yarın indirimli ödeyeceğim 149 TL olarak yapacak bir şey yok.
devlete yol vermemişsin suçun bu :) bana da müzik yuksek sesden ceza yazmışlardı..insanın zoruna gidiyor ama maalesef ülkemizde durumlar böyle.hayırlısı olsun

Birkaç sene önce babamı da çevirip bu şekilde sol şerit işgali yaptığı için ceza kesmişlerdi,sonradan araştırıp öğrendik ki,sol şerit sadece sollama yapmak içinmiş,yani sollamanı bitirdikten sonra tekrar orta şeritten devam edecekmişsin,önünde ya da arkanda araç olup olmaması bu cezayı engellemiyor,yani keyfi olarak sürekli sol şeritten seyretmek yasak. Çok saçma geldi ama malesef kanunlar böyle bu ülkede.

Geri
Üst Alt