Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yazilimin dsg uzerindeki olumsuz etkisi bulunuyor mu arkadslar 1.6 tdi dsg7 sanjiman

Onuroduncu

Kayıtlı Üye
Yazilim yaparsak dsgde patlar miyiz tork bando 250 sınır ustu problem cikarir isinma yapar deniyor dogruluk payi nedir acaba

serdarkan

Kayıtlı Üye
Yeni Nesil dsgler 300nm kadar dayanıyor daha ileri gidicem dersen dsg ye de yazılım atman gerekiyor ki çok fazla risk alman gerekiyor.Ayrıca dsg diğer otomatiklerden farklı bir çift kavramadır.Kullanırken dikkat etmen gereken noktalar vardır.Çoğu kişi buna dikkat etmez.

Onuroduncu

Kayıtlı Üye
Dikkat edilmesi gereken cogu seyi yapiyorum. Ilk viteslerde hizli kalkis yapmiyorum. Durdugum zaman N ye alip frenden ayagi cekip el frenine oturtuyorum sonra P ye aliyorum gereksiz gaza yuklenme olaylarini yapmiyorum. Yani bozulmamasi icin caba sarf ediyorum. Sadecr gucu biraz yetmiyor gibi 170 den 180 den sonrada 200 rahat gormesini isterim acikcasi yirtina yirtina degilde daha seri ve yuksek hizlarda ara hizlanma yapinca hemen kacmasini bekliyorum

serdarkan

Kayıtlı Üye
bak bu arkadaşımız konuyu çok güzel özetlemiş dsg nasıl kullanılır diye.Şahsi fikrim eğer yazılım girelim dersen soft bir yazılımla daha iyi hala gelir.Yok bana yine yetmedi dersen downpipe+egzoz kiti yada daha ucuz düz boru çekersin filtre alırsın intercooler yetmezse onuda değişitirsin stage 2 yaparsın ama dsgyide ona göre yazılım atman gerekiyor.300nm tork kadar çıkabilirsin ama yine de bir risk.Bu riski almak sana kalmış.Ama bence soft yazılım seni tatmin eder diye düşünüyorum.

Onuroduncu

Kayıtlı Üye
Bu arkadasi izledim hatta kendiside yazilim yaptirmis aracina bakalim biraz daha arastirma yapmak gerek.

MKO

Kayıtlı Üye
Benim aracımda dsg Allah'a çok şükür hiç bi sıkıntı yaşamadım. Araç yazılım downpipe düz boru varex vs vs yaklaşık 1 senedir kullanıyorum nazar değmesin de sıkıntısız şu an 156 hp bi dizel araca sahibim stok yazılımsız fr ile kalktık yüzümü kara çıkarmadı aracım. ama bu benim yaptıgım ve de şahsi fikrim tabii ki en son karar senin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Onuroduncu

Kayıtlı Üye
Anadolu yakasindaysaniz istanbulda bir toplantida gorusebilir miyiz sizinle yazilim hakkinda gorusup bir konussak

MKO

Kayıtlı Üye
Çok isterdim ama ben izmirdeyim kardeşim sormak istediğin ne varsa cevaplamaya çalışırım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi. KRATOS

Onuroduncu

Kayıtlı Üye
Cok guzel demissiniz araciniza yaptiklarinizda baya guzel heveslendirici olaylar ama dsg korkuyorum abi sendeki saglamdir bendeki bozuktur bi patlariz sonra hoba garanti disida falan filan bi ton tantana

MKO

Kayıtlı Üye
Valla kardeşim benimki 2015 daha garanti kapsamında benim araç arabamda tüm gizli özellikler açık coil jant lastik düz boru varex yazılım vs vs gırtlak bi şanzıman kaldı onu da yakın zaman da Ankara'da bi usta var ona bi kaç işleme gönderecem artı hp almak için yine diyorum senin aracın senin kararın ama sıkma canını hiç bişey olmaz IMG_5646.JPG

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi. KRATOS

Üst Alt