Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yazılım

meteziyan

Kayıtlı Üye
Geçen hafta 2017 model leon fr aldım ve expere soktuğumda aracı servise götürün farlarına güncelleme gelmiş demişlerdi dün servise götürdüğümde aracın benden önceki sahibi kasım ayında servise sokmuş ve açıklama olarak yazılım ve gizli özellikler uygulandı yazdırmış. Ama araçta yazılım bulunmamaktadır. Bu konu ileride başıma sıkıntılar açabilir mi ne gibi sorunlarla karşılaşabilirim yada düzeltme gibi bir şansım var mı?

Aciklamayi serviste sildiremiyor musunuz

Gerçi herhangi bir sorun olacağını düşünmüyorum ama yine de böyle bir durumun olmadigini izah edip sildirmekte fayda var

Öncelikle aracınızı iyi günlerde kullanınız. Yazılımı servis bakımlarındayken farketmiyorlar, yazılım varsa eğer bakımlarını km bakımı gelmeden erken yaptırman gerek.Yazılımın ne tür olduğuna bağlı olarak motor gücünün azalmasında değişkenlik gösterebilir. Soft yazılım aracı o kadar yormaz. Stage1+ ve sonrasında aracın motoruna fazladan yük bineceğinden dolayı mekanik aksamında değişiklikler yapmak durumunda kalıyorsun. Bu da motorun yorulmasına sebebiyet verir.

Ancak exper’deyken dyno’da test ettiniz mi aracınızı? Orada aracınızın HP, motor gücü ile ilgili bilgi vermişlerdir.Yazılımı da sildirmek istiyorsanız, önceki sahibinin nerede yaptırdığını öğrenin. Çünkü her yazılım şirketi aracınıza ait orjinal yazılımı saklamak durumunda. Ücretsiz olarak eski haline getireceklerdir.

Öncelikle aracınızı iyi günlerde kullanınız. Yazılımı servis bakımlarındayken farketmiyorlar, yazılım varsa eğer bakımlarını km bakımı gelmeden erken yaptırman gerek.Yazılımın ne tür olduğuna bağlı olarak motor gücünün azalmasında değişkenlik gösterebilir. Soft yazılım aracı o kadar yormaz. Stage1+ ve sonrasında aracın motoruna fazladan yük bineceğinden dolayı mekanik aksamında değişiklikler yapmak durumunda kalıyorsun. Bu da motorun yorulmasına sebebiyet verir.

Ancak exper’deyken dyno’da test ettiniz mi aracınızı? Orada aracınızın HP, motor gücü ile ilgili bilgi vermişlerdir.Yazılımı da sildirmek istiyorsanız, önceki sahibinin nerede yaptırdığını öğrenin. Çünkü her yazılım şirketi aracınıza ait orjinal yazılımı saklamak durumunda. Ücretsiz olarak eski haline getireceklerdir.
Dynodan 157 beygir olarak çıktı aracım exper raporunda öyle yazıyor

Merhaba 2017 fr aldim bende 4 ay once yazilim down pipe vardi.egzoz sistemini sokturdum.cok ses ciktigi icin.cok bu konudan anlamadigim icin egzozu soken kisi yazilimda vardir abi bunda dedi.bende yok dedim,megerse varmis.sildirmek icin servisi aradim tanidigim oldugu halde hic bir mudahale etmediler.bende kendi cebimden para vererek orjinal haline cevirdim.bilginiz olsun diye yazmak istedim.saygilar.

O zaman soft yazılım var senin araçta İlker’in dediği gibi ya serviste çözersin ya da yazılımı yapılan yerde çözersin
Saolun hocam teşekkürler ama tahminime göre soft yazılım aracı aldığım ildeki volkswagen servisinde yapılmış olabilir dün izmir seat serviste en son yapılan servis bakımı o ile ait olarak duruyordu ve dediğim yazılım+gizli özellik açıldı yazısı orda yazıyodu teşekkürler yardımlarınız için

Merhaba 2017 fr aldim bende 4 ay once yazilim down pipe vardi.egzoz sistemini sokturdum.cok ses ciktigi icin.cok bu konudan anlamadigim icin egzozu soken kisi yazilimda vardir abi bunda dedi.bende yok dedim,megerse varmis.sildirmek icin servisi aradim tanidigim oldugu halde hic bir mudahale etmediler.bende kendi cebimden para vererek orjinal haline cevirdim.bilginiz olsun diye yazmak istedim.saygilar.
İlginiz için teşekkür ederim hocam size de yarın tekrar uğrayacağım izmir seat bayisine detaylı olarak konuşacağım

Geri
Üst Alt