Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

babay22

Kayıtlı Üye
arkadaşlar dizel cordobalarınız bir depoyla şehiriçi kaç km yapıyor? benimki 600 ü zor bulmaya başladı.anormal bi durum mu sizce? şimdiden teşekkürler

anormal ki ne anormal ben şehir dışında 1661 yaptım daha 10 km gider yazıyordu benzinliğe girdiğimde

şehir içinde de 1000km den aşağı hiç gitmedim. en fazla yaktırdıgım 158km/H ortalama ile Mersinden İstanbula gitmiştim o yolculukta 800kmde bitti

Eski bir cordoba kullanıcısı olarak kesinlikle çok fazla yakıyor..

bnce de fazla yakıyor olmalı. 100 km ye ortalama 5 lt yakıyor bnmki.

en fazla yaktırdıgım 158km/H ortalama ile Mersinden İstanbula gitmiştim o yolculukta 800kmde bitti
Yok artık :rolleyes:
Valla senin tutturduğun bütün değerler bana inanılmaz geliyo :D
Deposu 45lt olan bir araçla şehiriçi en az 1000km, şehir dışı neredeyse 1700km.
Azami son sürati 170km/h olan bir araçla 800km boyunca dağlı bayırlı bi yolda 158km/h ortalama hız tutturmak. Hemde Turbo'yu hiç şişirmeden ve duraklamalarda düşen ortalama hızı neredeyse aracın son süratine tekrar çekmek.. Tek kelime ile inanılmaz..
Ya VW'nin bu aracın kapasitesi hakkında bi fikri yok, ya da senin araç okunmuş puhaha

depoyu ne kadara doldurdugunuzda 600km gidiyorsunuz? yani kac litre ile?
ayrica sehir ici derken cok mu dur kalk trafik var? yani her gun sabah aksam dur kalk trafige takiliyor musunuz?

normal sartlarda (bos depoya benzinciden 41-42 litre yakit aldiginizda) araciniz sehir icin karma tuketimde 700 km civari yapmalidir. ama bahsettigim gibi cok fazla durkalkli trafikte bu deger 600km ye dusebilir. ama bu kadar da dusuk olmasi cok dogru degil.
ben gecen ay ankaraya gittigimde 52 litre eurodizel aldim deopoya ve 1100 km de isik yandi.

Azami son sürati 170km/h olan bir araçla 800km boyunca dağlı bayırlı bi yolda 158km/h ortalama hız tutturmak. Hemde Turbo'yu hiç şişirmeden ve duraklamalarda düşen ortalama hızı neredeyse aracın son süratine tekrar çekmek.. Tek kelime ile inanılmaz..
Ya VW'nin bu aracın kapasitesi hakkında bi fikri yok, ya da senin araç okunmuş puhaha

bende katiliyorum valla :)

+1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt