Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Henüz motor soğukken bi kırmızı ışıkta beklerken ortalam tüketimin böyle 6.1 -6.2 şeklinde artması çok normal. Bi kırmızı ışıkta 0.3 arttığını bile biliyorum. Ama yol açıldıkça ve motor ısındıkça o değerin normal seviyelere düşmesi lazım. Gittiğiniz yol hep 1-2-3 vites dur kalk şeklinde mi? Etkisi büyük şayet öyleyse

evet 3.vitese çok nadir atabiliyorum.bozuk yollar dur kalk vs.. yol bilgisayarını resetlemenin etkisi falan olabilir mi acaba?

Gayet tabi etkisi var. 1-2-3 vites zaten aracın yakıtı "sömürdüğü" vitesler 4 ve 5de ekonomiye geçiyor. Hele uzun yol sabit hız 5. vites 90km/h ile neredeyse utanmasa yakıt yakmıycak:D

Durum normal yani. Zaten benim sakin sürüşle şehir içi menzilim 800 civarında. Ama Mersin'de yollar uzun dümdüz 4. 5. vitesler çok kullanılıyor. Sizde de böyle olsa sizin menzil de artar.

kayserı-ıstanbul 765 km ortalam 100 km/h hız ıle 4 yetıskın 60 kg bagaj yolun %90 hız sabıtleyıcı ıle 38.3 lt mazot/120 tl mazot sızce degerler normal mı?

öncelikle herkese merhaba .. siz 600 km ye sehır içi cok yakmışmı dedınız.. hesaba vurur isek ortalama 7 litre yakmış arkadasın arabası. bendede cordoba var sehir içi 8 litreden asagı yakmıyor sehır dısı sabıt hız 90 km ile 4,0 litreye kadar düşüyor ama sehır içi 8 den asagı degıl. eger fazla ise yakıtımız ne yapmamız lazım söyleyebılırmısınız . arabamda hiç bir sekilde oynama yok yanı herseyıyle orjınal tekerinden motoruna herseyıyle orjınal bır arac. tavsiyeleriniz varsa sevinirim.. tskler.....

benım cordobam sehir içi 8 litre sehır dısı sabıt hızla 90km ile 4,1 litre yakıyor .

WÜRT mazot katkısı art 800 cıkar bidaha at 100 cıkar bana güven 3 depoda bi kullan türkiyede yakıt cok dandik

kayserı-ıstanbul 765 km ortalam 100 km/h hız ıle 4 yetıskın 60 kg bagaj yolun %90 hız sabıtleyıcı ıle 38.3 lt mazot/120 tl mazot sızce degerler normal mı?

ıstanbul-kayserı 765 km 100km/h hız 3 kısı %90 hıxz sabıtleyıcı 38 lt mazot klıma yok (110 km hız ıle 42 lt yakıyor)

kayserı sehır ıcı 700 km klıma yok

sehır ıclerı farklıdır. ıstanbulda tem baglantılı kullanıp s.ıcı dersenız ınandırıcı olmaz bız turkler abartmayı severız.

Benm benzinli ile şehir içinde 750 yi görüyorum.Seninki çok fazla yakıyo

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt