Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt Tüketimi konusunda lütfen yardım

Deryali

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba bende aranıza 2012 cr style 1.6tdi dsg aracımla katıldım. Ilk defa dizel bir araca biniyorum ve yakıtı bana çok fazla geldi şehir içi 50 krş. Üstü yakıyor ortalama tüketim 8.8-9 lt'den aşağıya düşmüyor araç 110.000 km'de bakımları duzenli serviste yapılmış en son bakımı haziran ayında yapılmış. Acaba bakımlık durum varmi yoksa baska bir durum mu var sizlerin araclar ne kadar yakıyor

Yakıt sarfiyatını nasıl ölçüyorsun?
anlık veriler seni yanıltabilir.
Yol bilgisayarının kontak bastıktan sonra kontak kapatana kadar ölçüm yapan trip modu var. Bu mod kısmen bilgi verebilir.
Veya depoyu fulle belli bir km git tekrar fulle. Litre/aldığın yakıt yaparsan km de kaç litre yaktığını nokta atışı bulursun.
Yedek depoyu doldurursan yine hesabın şaşar.
Ben 2010 dizel kullanıyorum full depo ile şehir içi bazen trafik bazen agresif bazen akıcı 800 km garanti gidiyor.
Uzunda da bilinçli kullanımla 1000 km yi geçiyorum.

Son düzenleme:
8-8,9 gibi gördüğünğz deger sizi her zaman yanıltacaktır. en doğru olçümü fulledikten sonra ortalama km ye bolerek bulursunuz lakın deisel için bu soğuk havalarda bu durum gayet normal araç geç ısınıyor en nihayetınde

Yakıt sarfiyatını nasıl ölçüyorsun?
anlık veriler seni yanıltabilir.
Yol bilgisayarının kontak bastıktan sonra kontak kapatana kadar ölçüm yapan trip modu var. Bu mod kısmen bilgi verebilir.
Veya depoyu fulle belli bir km git tekrar fulle. Litre/aldığın yakıt yaparsan km de kaç litre yaktığını nokta atışı bulursun.
Yedek depoyu doldurursan yine hesabın şaşar.
Ben 2010 dizel kullanıyorum full depo ile şehir içi bazen trafik bazen agresif bazen akıcı 800 km garanti gidiyor.
Uzunda da bilinçli kullanımla 1000 km yi geçiyorum.
Cevabın için çok teşekkür ederim ölçüm için en garanti olan yolu uyguladım depoyu fulledim 150km sonra tekrar fulledim 86 tl'lik yakıt yani 13 litre civarı mazot yapti. Buda benim hesabıma göre km'de 0.57 krş yakıyor litre hesabı yaparsakta 11 litreye denk geliyor. Yalnız yedek depo olayı nedir bilmiyorum eğer onuda soylerseniz memnun olurum dikkat ederim aynı zamanda

8-8,9 gibi gördüğünğz deger sizi her zaman yanıltacaktır. en doğru olçümü fulledikten sonra ortalama km ye bolerek bulursunuz lakın deisel için bu soğuk havalarda bu durum gayet normal araç geç ısınıyor en nihayetınde
Işte benim merak ettiğim konuda bu dizel araç ve hava soğuk olduğunda mı durum böyle oluyor çünkü aracı ilk aldiğimda 3 ay önce 7 litreleri gördüğüm oluyordu ama son 1 ayda havalar soguduktan sonra 8.5 altına hic düşmedi. Birde ben cok kısa mesafe yapıyorum hemde sıkışık trafik bunlardan supheleniyorum fakat dizel araç kullananlara soruyorum 35 krş falan deyince haliyle tribe girdim. Acaba arabadamı birsey var diye ağır bakimlarida yeni yapıldı üstelik. Birde dsg 60- 70km ile giderken 7.vitesi görüyor bundan da kaynaklı olabilirmi acaba bana çok devirsiz geldi sanki ilk defa 7 ileri dsg'li araca bindiğim icin soruyorum bunu

Cevabın için çok teşekkür ederim ölçüm için en garanti olan yolu uyguladım depoyu fulledim 150km sonra tekrar fulledim 86 tl'lik yakıt yani 13 litre civarı mazot yapti. Buda benim hesabıma göre km'de 0.57 krş yakıyor litre hesabı yaparsakta 11 litreye denk geliyor. Yalnız yedek depo olayı nedir bilmiyorum eğer onuda soylerseniz memnun olurum dikkat ederim aynı zamanda
Hesapta yanlış var hocam 150 km'de 13 litre mazot aldıysanız ortlama 8.6 çıkar. Kısa mesafe ve sıkışık trafik diye belirtmissiniz. Daha akıcı trafik ve uzun yolda deneme yapın birde

Hesapta yanlış var hocam 150 km'de 13 litre mazot aldıysanız ortlama 8.6 çıkar. Kısa mesafe ve sıkışık trafik diye belirtmissiniz. Daha akıcı trafik ve uzun yolda deneme yapın birde
Olabilir dediğiniz gibi yanlış hesaplamış da olabilirim tesekkur ederim yardımlarınız için

Bende ateca var dizel ben ortalamayı ilk çalıştırmada 7-8 gibi görüyorum fakat 3-4 km sonra motor ısınınca ve trafiksiz akan yolda değerler 100/5km gibi değerlere ulaşıyor aracım manuel

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bende ateca var dizel ben ortalamayı ilk çalıştırmada 7-8 gibi görüyorum fakat 3-4 km sonra motor ısınınca ve trafiksiz akan yolda değerler 100/5km gibi değerlere ulaşıyor aracım manuel

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Sizin değerler çok iyi hocam

Geri
Üst Alt