Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yakıt / Performans / Menzil Farklılıkları ?

Torrado

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar geçen ay Petrol Ofisi'nden almıştık benzini depoyu fulledik araba gaza basınca tepkisiz hale geliyor.Fakat daha çok menzil sunuyor.PO'dan aldığımızda 720 km yapınca ışık yanıyor.Shell'den depoyu fulleyince araba gaza en ufak dokunuşunuzda tepki verebiliyor.Po'dan aldığımızda öyle değil sanki kafasına silah dayamışın zorla gidiyormuş gibi bir his uyandırıyor.Shell'den depoyu fullediğimizde 670-680 kmde ışık yanıyor 681 demiyor.Bu aradaki performans ve menzil farklılığı yakıtın neyinden kaynaklıyor ?

benim bildiğim bütün benzin istasyonlarına tek bir antrepodan aynı benzin gidiyor. Ama galiba sadece shellin ki mi farklı neydi..

istasyonlar arasında verilen yakıt miktarı bile değişiyo Ömer..
kağıt üstünde yazan miktarı vermiyo bütün istasyonlar..

istasyonlar arasında verilen yakıt miktarı bile değişiyo Ömer..
kağıt üstünde yazan miktarı vermiyo bütün istasyonlar..

Aynen bugun ıcerekoy akpette baktım 1.93 ama opete yarın bakıcam kac para yapmıslar

istasyon depo temizliği farkıdır. birde benim aklıma çok farklı bişey geliyor, bu adamlar 55 ltde 3 lt çalacak kadar ayar çekseler kimsenin ruhu duymaz, bunun denetimi nasıl oluyor? elimize ölçü kabı alıp gitmek ve pompa kalibrasyonunu her seferinde kontrol etmek gerek ama buna hiç bir pompacı sıcak bakmaz vermez yakıtı...

bısey sorabılırmıyım lpg lı araclarda arada bır benzınde kullanın dıyolar ole bısey warmı hakikaten??

bısey sorabılırmıyım lpg lı araclarda arada bır benzınde kullanın dıyolar ole bısey warmı hakikaten??

araç zaten belli bir sıcaklığa kadar benzinle yürüyor sonra gaza geçiyor..benzinle kullanın demelerinin tek nedeni depodaki benzinin uzun süre kalması sakıncalı yoksa motora bir yararı olmaz..

Geri
Üst Alt