Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağmurda otomobil sürmek !

GRKMSRGL

Kayıtlı Üye
Katılım
29 Ağu 2009
Mesajlar
5,250
Puanları
83
Yağmur kaydırıcı kullanmayı deneseniz hiç olmazsa hem gece için hem gündüz için sonuç elde edilmiş olur çünkü gece güneş gözlüğü takamayacağımıza göre çözüm yeterli değil bence... çok sağlam yagmur kaydırıcılar var ve yağmur kaydırıcının en iyi görev yapabildiği durum aşırı yağmurlu havalardır ciseleyen yağmurda pek bir işlevi olmaz...
 

Elanor

SCW Ladies
Katılım
4 Eki 2009
Mesajlar
899
Puanları
43
paylaşım için teşekkürler çok yararlı bir bilgi.şahsen ben bunu bilmiyordum öğrenmiş oldum güneş gözlüğü ilginç bi olay deniycem ama hem gece hem güneş gözlüğü görüşü azaltmazmı ?
 

fnasif

Kayıtlı Üye
Katılım
27 Ağu 2009
Mesajlar
5,482
Puanları
83
bu konu dünde paylaşılmamışmıydı yahu ben mi yanılıyorum yoksa, ama dikkat çekmesi için tekrarlanması da yerinde sayılır.

Ben güneş gözlüğünü yağmurda ve sisde görüş mesafesinde sıkıntı olduğu zamanlarda kullanıyorum çok keyifli. Bu keyif gündüz geçerli, sakın gece ve yağmurda denemeyin o zaman tek çare malesef sürücü dikkatine kalıyor. Benzer yorumu dünkü konuda da yapmıştım tekrarı gibi oldu iyi oldu.
 

notyet

Kayıtlı Üye
Katılım
22 Şub 2010
Mesajlar
277
Puanları
18
bu konu bana iki gün önce mail olarak geldi.

Cruise control kullanmamak gerektiğiniz zaten insan hissediyor bol yağmurlu havalarda, kimse demesede yolu anlayan kimse kullanmaz zaten; duruma göre araç suya kapılırsa gazdan ayağı çekmek gerektiği için.

Güneş gözlüğü olayını dün gece Ankarada denedim; tam bir hüsran :) Bir işe yaramadığı gibi bir de yolu hiç göremez oldum :)
 

kfy

Administrator
Katılım
25 Ağu 2009
Mesajlar
13,458
Puanları
113
konu harici yazılarınız siliniyor bilginize.
 

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,339
Puanları
48
bu konudan 2 tane mi var forumda şuan.. :)
 

CanKan00

Kayıtlı Üye
Katılım
28 Ağu 2009
Mesajlar
443
Puanları
18
dün ben vermiştim, bugün bakılmadan tekrar paylaşılmış..:kizgin:
 

- 48 -

Kayıtlı Üye
Katılım
18 Tem 2010
Mesajlar
1,969
Puanları
113
bende aynı yazı aynı sayfada iki tane var neden diyoum..gözlük konusuna gelince..ben istanbuldan 13 liraydı yanılmıyorsam gece sürüşü için 3M sarı gözlük almıştım..karşıdan gelen farları öldürüyor..geceyi nerdeyse gündüz gibi yapıyordu..yağmurda hiç deneme fırsatım olmadı bu gözlüğü..nasılsa elimin altında gene alırım diye nizipte çok sevdiğim bir arkadaşıma verdim..hemen bir tane daha isteyim deneyeyim..hatta istanbul burdan yağışlı eniştemde var denesin bilgiyi versin sizle paylaşayım..sarı olmasının avatajı çok gece sürüş için yapmışlar..yağmurda işe yararsa çok iyi olur
 
Üst Alt