Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ servisi ve periyodik bakım uyarısı

Aslmm

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bi yardımcı olabilir misiniz?

Aracı 2019 ekimde 10bin km dolmadan periyodik bakıma sokmuştum. Aradan neredeyse 1 yıl geçecek ve led göstergede şu uyarıyı alıyorum 'Yağ servisine ve periyodik bakıma 29 gün kaldı'
Her geçen gün bu sayı düşüyor 28gün kaldı 27 gün kaldı vs vs.
Bu uyarıyı nasıl kapatabilirim? Servise mi gitmem gerek?

Şimdiden teşekkürler :)

Siz kapatamazsınız. Yetkili yada özel servise gitmelisiniz. Zaten bakım zamanınız gelmiş. Bakım yaptıracağınız yer uyarıyı kapatacaktır.

Bilgi için teşekkür ederim. Fakat araç 15bine gelmeden bakımı tamamlanmıştı.. 2.bakım 30bin kmde değil mi?
Hiç bilmediğim için soruyorum kusura bakmayın.

Doğru, sürekli kullanan biriyseniz 15binde bir bakıma girmesi gerekiyor. Ancak seyrek kullanım, garaj aracı olduğundan dolayı olduğu yerde beklemesinden kaynaklı oluşabilecek problemlerin önüne geçilmesi için senesi geldiğinde de o uyarıyı vermektedir.

Benim de ilk bakıma girmeden daha 8-9 bin kilometrelerde yılı da dolmadan servis uyarısı verip geri sayım başlamıştı. Hergün o uyarıyı duymaktansa kendim kapatmıştım. Tam hatırlamıyorum ama sanırım nette bulduğum şu yöntemdi.
– İlk olarak kontak kapalı durumdayken göstergede bulunan KM sıfırlama düğmesine basılı tutunuz.

– Elinizi tuştan kaldırmadan kontağı açınız. Motoru sakın çalıştırmayınız.

– Kontağı açtıktan sonra saat tuşunu bir kez sağa çevirmeniz yeterli olacaktır.

Aracın multimedya ekranından Car>Ayarlar>Servis kısmından ne kadar gün veya km kaldığını görebilirsiniz.

Teşekkür ederim yardımlarınız için, deneyeceğim.

Sonuçta bakımın şartları belli. Ya yılda bir defa km dolmadan gideceksiniz, yada 15 bin dolduğu zaman gideceksiniz.yani hangisi önce gelirse bakıma gitmekte fayda var. Fakat ben arabami kontrol ederim, yağdan, filtrelerden anlarım derseniz bakım aralığını uzatabilirsiniz.

Servise gitmeden yağ ve filtre değişimini yaptım. Servis uyarısını nasıl sileceğim? Aracım Leon 1.0 TSI Style Visio.

Geri
Üst Alt