Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ degisimi

Merhaba turbo olan atmsferik üstü sıkıştırmalı araçlarda tam sentetik yağ kullanılması gerekiyor.
Yarı sentetiklerin vizkositesi 0 ve 5 e kadar inemiyor dolayısıyla daha kalın ve yüksek aşınma derecelerinde verimli olmuyor.

Marka olarak da Castrol ve Mobil piyasanın tabiri caizse mercedes ve Bmw si. Başın ağrımadan kullanabilirsin.
Liqui Moly de önerenler olacaktır. Ona da Audi diyelim :)

ben uzun araştırmalar sonucunda castrol ve mobil arasından mobil esp olanı tercih ettim.Motul falan bilgim yok.

• Beğen
Reaksiyonlar: kfy
Castrol değilde mobil kullanılsa ne olur yani bunların hangisi kaliteli veya araç için daha iyi

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Aslında elf de koysanız shell de koysanız aracınızda genel anlamda yağdan kaynaklı sorun olmaz ama mobil, castrol, motul, liqui moly gibi yağların üretim teknolojisi diğerlerine göre daha yüksek ve aşınmaya karşı daha çok mukavemetli.
Bence kendini kanıtlamış bu yağlar araçta daha az gürültü ve sarsıntısız çalışma sağlıyor.

Dediğim gibi eğer aracınız yüksek sıcaklıklara maruz kalan yüksek hp lerde veya aşırı hava sıcaklık dalgalanmalarına maruz kalan bir araç değilse ki
çoğumuzun böyle mobil-castrol-motul fark etmez ama mesela ben hassas insanım kendi aracıma 3 kuruş fazla verip mobil 1 esp den başka yağ sokmam veya sadece shell v power mazot alırım. Uzun vadede aracın motoruna olumlu yönde etki edeceğine inanıyorum.

Bir de "x" otomobil markası "y" marka yağı öneriyor, kitapçığında öyle yazıyor yalanına inanmayın.
Tamamen otomobil markası ve yağ markasının yaptığı anlaşmadan doğan bir durum.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt