Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ Bakımı

Yapici

Kayıtlı Üye
Yağ servisine 400km kaldı uyarısı var 400km den önce yağ değişimi yapılmasında bi sıkıntı olur mu? Ve hangi yağı önerirsiniz? Araç 2017 1.4 TSİ 125 HP S&S Leon FR

Merhabalar,
Uyarı öncesi motor yağınızı değiştirirseniz herhangi bir sorun yaratmaz diye düşünüyorum. Açıkçası yağ çubuğunu kontrol etseniz ve yağın katran kıvamına gelmediğini görseniz ve bakıma kadar (bakıma ne kadar bar bilmiyorum) uyarıyı sıfırlayıp devam etseniz de sorun yaratmaz. Bu sizin aracı ne sıklıkla kullandığınız, motor yağını ne kadar eskittiğiniz ile ilgili biraz. Eğer bakıma kadar idare eder diye düşünüyorsanız bakım zamanı değiştirebilirsiniz. Diğer yorumları cevapları da dikkate alabilirsiniz. Tüm otomotiv şirketleri castrol markasının reklamını yapar. Nadir istisnalar olabilir. Castrol Edge 5w-30 hem benzin hem dizel araçlara koyuluyor. Onun haricinde Motul de fena değildir. Umarım faydalı olmuştur. İyi günler dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Herhangi bir sikinti ya da fayda saglamaz, zaten yil ya da km hangisi once dolarsa ona gore uyari veriyor. Sizin aracin kmsi dolmus anlasilan. Ekim ayinda garanti suresi bittikten 1 hafta sonra serviste 800 kusur liraya yaptirmistim %20 indirimli. Yilda 1 kere yaptirdigim icin yetkili servisi tercih ediyorum bakimda. Servis piyasada satilmayan castrol edge professional longlife iii 5w-30 yagi kullaniyor ve disardan yag kabul etmiyor etse bile ilerde dogacak ariza sorumlulugunu almiyor diye biliyorum. Farkli yag kullanacaksaniz disarda, yag degistirmeyecekseniz ve tanidik ustaniz yoksa yine en guveniliri yetkili servisinde yaptirmanizi tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Herhangi bir sikinti ya da fayda saglamaz, zaten yil ya da km hangisi once dolarsa ona gore uyari veriyor. Sizin aracin kmsi dolmus anlasilan. Ekim ayinda garanti suresi bittikten 1 hafta sonra serviste 800 kusur liraya yaptirmistim %20 indirimli. Yilda 1 kere yaptirdigim icin yetkili servisi tercih ediyorum bakimda. Servis piyasada satilmayan castrol edge professional longlife iii 5w-30 yagi kullaniyor ve disardan yag kabul etmiyor etse bile ilerde dogacak ariza sorumlulugunu almiyor diye biliyorum. Farkli yag kullanacaksaniz disarda, yag degistirmeyecekseniz ve tanidik ustaniz yoksa yine en guveniliri yetkili servisinde yaptirmanizi tavsiye ederim.
Adana seat kavi yetkili servise garantisi bitmiş aracım için kendi getirdiğim yağı kullanmak istediğimi söyledim. Servisin bana verdiği cevap ise siz almayın biz istediğiniz marka yağı koyarız oldu. Hertürlü düdüklücekler kayafa koymuşlar. 1100TL fiyat vermişti 45bin bakımına. Tabiki yaptırmadım.

Adana seat kavi yetkili servise garantisi bitmiş aracım için kendi getirdiğim yağı kullanmak istediğimi söyledim. Servisin bana verdiği cevap ise siz almayın biz istediğiniz marka yağı koyarız oldu. Hertürlü düdüklücekler kayafa koymuşlar. 1100TL fiyat vermişti 45bin bakımına. Tabiki yaptırmadım.
Bazi servisler sanirim musteri odakli degil, bahsettigim indirimi de kendileri bana soyledi ustelik, tam zamaninda gitsem 1040 tl idi 1 hafta sonra arac 2 yasini doldurdugu icin iskonto yapabiliriz o zaman gelin dediler. Bahsettigim indirim 2020 yili icin de gecerli 2. Yasini dolduran araclarin tum bakim ve parca larda zubizu uyeligine %20 indirimli. Simdi bana boyle bir kolaylik yapiyorsa piyasadan 300-400 lira fazla olsa bile servisi tercih edecegim. Sizinki biraz sanssizlik olmus, bahsettiginiz firma ile alakali forumda birkac memnuniyetsizlik okumustum.

Arkadaşlar yağ değişimini gerçekleştirdim sıkıntı yok ama şimdi şöyle bi sıkıntı var sunroof açılmıyor anahtardan uzun basarak kapattım şimdi kaldı öyle açılmıyor bunu nasıl çözebilirim?

Geri
Üst Alt