Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yağ akıtma problemi ve arabamın altının görüntüleri

baho57

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba,

Sizlere bir şey danışmak istiyorum: Yaklaşık bir ay evvel Antalya Seat Servisi'ne arabamı bakım için götürdüm. Bir yağ akıtma sorunu olduğunu ancak motoru sökmeleri gerektiğini söylediler. Bir iki ay içinde de gelmemi tembihlediler. Isparta'da yaşadığım için ve işlerimin yoğunluğundan dolayı arabamı henüz götüremedim. Ara sıra arabamı çalıştırmadan evvel yağ düzeyine bakıyorum ancak yağda bir eksilme fark edemedim. Damlatıyorsa bile yavaş bir şekilde oluyor. Bir de iki - üç gün sonra taşınacağım için sürekli taşınma işleriyle ilgilenmek zorunda kaldım. Bu akşam dışarı çıktığımda arabamı yol kenarına park ettim. Arabama döndüğümde yerde yağ izleri gördüm. Benden mi kaynaklandı henüz bilemiyorum. Eve geldiğimde arabamın altının videolarını acemice çektim. Arabanın bir yerinde bir miktar ıslaklık var. Videolarda görünüyor. Yarın buradaki bir tamirciye göstermeyi düşünüyorum (motoru söktürmeyeceğim ama belki bir fikir verir diye bir baksın dedim). Ancak içime de bir kurt düştü.

Aşağıda Youtube'a yüklediğim görüntülerin linklerini paylaşıyorum. Bu konuda uzman olanlar videoları izleyip görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: araba altı 1 ve araba altı 3 en son park ettikten sonraki görüntüler. Araba altı 2 ise daha öncesinde arabamı önceden park ettiğim ve yağ izlerini gördükten sonra çektiğim video (kronolojik olarak biraz daha erken vakitte). Özellikle araba altı 3'te ıslak bir bölge görünüyor.

araba altı 1:

araba altı 3:

araba altı 2:

Yağ eksiltme varmı diye kontrol edince yok ve yağ alt kısımda net anlaşılmıyor sanırım bir lift e kaldırıp bakmak gerekir alt kısımda yağ tortu oluşturmuş mu servisin tam olarak nereden yağ kaçağı olduğunu söylemedi mi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yağ eksiltme varmı diye kontrol edince yok ve yağ alt kısımda net anlaşılmıyor sanırım bir lift e kaldırıp bakmak gerekir alt kısımda yağ tortu oluşturmuş mu servisin tam olarak nereden yağ kaçağı olduğunu söylemedi mi

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
motoru söküp bakmamız lazım dedi. duruma göre iki üç gün de araç burada kalmalı dedi... taşınma arefesinde cesaret edemedim bırakmaya zira Isparta'dan Antalya'ya gideceğim ve sonra duruma göre Isparta'ya arabasız döneceğim ve tekrar Antalya'ya geçeceğim... Bu sırada işe giderken falan da Isparta'da sorun araba olmayınca maalesef.

Yag kacagi var diye motoru sokmek cok ilginc bir yaklasimmis. Kacak varsa kontrol edilir motor sökülmesi gerekiyorsa sökülür.

Bariz kacaklar bulunma acisindan herzaman daha iyidir.. damla seklinde birikme var ve iyi bir goz eminimki kacagin nereden geldigini gorecektir.

Kacak olmadan once aracta herhangi bir degisiklik yaptiniz mi?

Geri
Üst Alt