Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yıllık ilk bakım hakkında

Rasimgngr

Kayıtlı Üye
Merhaba dostlar,
Aracım mayıs çıkışlı geçen hafta yağ değişimi için son 30 gün uyarısı verdi sanırım şubat fabrika çıkışlı olduğu için yıllık uyarısı haftaya götürmeyi düşünüyorum servise malum garanti var asıl sorum şu ki;
Kara jant ile kar lastikleri taktım kendi orjinal jantları kenarda duruyor servise giderken orjinal jantları takmasam sorun yaşarmıyım acaba şimdiden teşekkürler.

Merhaba dostlar,
Aracım mayıs çıkışlı geçen hafta yağ değişimi için son 30 gün uyarısı verdi sanırım şubat fabrika çıkışlı olduğu için yıllık uyarısı haftaya götürmeyi düşünüyorum servise malum garanti var asıl sorum şu ki;
Kara jant ile kar lastikleri taktım kendi orjinal jantları kenarda duruyor servise giderken orjinal jantları takmasam sorun yaşarmıyım acaba şimdiden teşekkürler.
Yaşamazsındır...

Yasamazsın tabiki nihayetınde bakıma gidiyosun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

jant çapını değiştirmediysen yaşamazsın çapı büyülttüysen orjinalleri tak git derim

Garantiden birşey yapılacak mı? Eğer yapılmayacaksa bakım için değiştirmeniz gerek yok. Ama siz km dolmadiysa erken bakıma gitmeyin. Mayısta ise o zaman gidin.

@#ismail
Ne yazıkki öyle bir şans yok hocam 1 ay veya 1.000 KM toleransınız var.
Aracı mayısta almışsa ve elinde belge varsa mayisa kadar bekleyebilir. Tabi km dolmadiysa. Fabrika çıkışı ilgilendirmez.
Normal şartlarda arabayı teslim günü sıfirlayarak teslim etmeleri gerekirdi

Aracı mayısta almışsa ve elinde belge varsa mayisa kadar bekleyebilir. Tabi km dolmadiysa. Fabrika çıkışı ilgilendirmez.
Normal şartlarda arabayı teslim günü sıfirlayarak teslim etmeleri gerekirdi
Mayıs 2016 da aldım ama servise sorduğumda uyarı verdiyse getirmemin daha iyi olduğu. Km olarak gelmedi henüz ama yıl olarak bakılıyormuş genel kontrol niteliğinde bir nevi anladığım kadarıyla. Tek merak ettiğim konu lastiğin çap boyut aynı fakat atıyorum balatalardan ses yaptığı söylediğimde ( geri manevra yaparken bazen) mesela jantlar değişmiş garantiden bakamayız diye saçmalayabilirlermi acaba ? Bu gibi soru kafama takılıyor

Mayıs 2016 da aldım ama servise sorduğumda uyarı verdiyse getirmemin daha iyi olduğu. Km olarak gelmedi henüz ama yıl olarak bakılıyormuş genel kontrol niteliğinde bir nevi anladığım kadarıyla. Tek merak ettiğim konu lastiğin çap boyut aynı fakat atıyorum balatalardan ses yaptığı söylediğimde ( geri manevra yaparken bazen) mesela jantlar değişmiş garantiden bakamayız diye saçmalayabilirlermi acaba ? Bu gibi soru kafama takılıyor
Bayi size aracı verdiğinde sıfırlama yapmamis ve bu onların suçu. Boşu boşuna götürmeyin. Konuyla ilgili sikayette bile bulunun. Bayilerde uzun sure bekleyen araclar oluyor, bayiler bu araclarin tum kontrollerini yaparak sizlere teslim etmesi gerekir. Hatta gerekiyorsa filtre yag dahil degistirmesi gerekir. Size satışı yaptıktan sonra garanti başlar ve daha öncesi sizi ilgilendirmez.
Balatayla ilgili soruya gelince değiştirerek götürmekte fayda var. Sıkıntı çıkarabilirler. Hatta çıkarırlar belli olmaz

İlginiz için teşekkürler tekrar görüştüm biraz zorladım mayısta getirin herhngibir sorun olmaz dediler kapandı konu lastikleride o zamana kadar değiştiricm zaten:)

Geri
Üst Alt