Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Yüksek kerb'ler traşlandı

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
jenson-button-italya-gp-11-09-2009.jpg


İtalya Grand Prix'i haftasonunun ilk gününde birinci şikandaki yeni kerb'lerin yüksekliği tartışmaların sonrasında azaltıldı.

Cuma sabahı birinci antreman seansında yeni 'kombinasyon kerb'lerin' üzerinden geçerken sert bir şeklilde spin atan Toyota'dan Timo Glock Alman Auto Motor und Sport'a yaptığı açıklamada "Benim için bu şeyler güvenlik riski oluşturuyor." dedi.

Ön kanadına hasar veren Glock bununla birlikte yanlış açıyla kerb'e çarpması sonucu muhtemelen aracın monokok yapısına da zarar verdi.

FIA yarış direktörü Charlie Whiting Monza'daki birinci ve ikinci şikanda bulunan kerb'lerin yüksekliğinin geçen seneye göre yalnızca beş santimetre yükseltiildiğini söyledi. Whiting ayrıca aynı kerb'lerin Montreal, Nurburgring ve Barcelona'da da kullanıldığıın hatırlattı.

Fakat gelen tepkiler üzerine pilotların geçiş hamlesinden vazgeçebilecekleri gerekçesiyle yalnızca ilk şikandaki kerblerin yüksekliği azaltıldı.

TurkiyeF1.Com
Sertuğ Ünal
 
Geri
Üst Alt