Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Xenon kit mi,xenon ampul mü?

igci_01

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar aracımda kısa farlarda philips 6000K xenon kit var.Ancak uzunlar orjinal ampüller.Onlarıda aynı renk yapmak istiyorum.Sizce philips 5000k ampülmü alayım yoksa ona da xenon kit mi alayım ?yoksa uzunları beyaz ışık yapmak yanlışmıdır?

bence mercek yaptır sellektör yapınca xenon çok hoş oluyor.

uzunları xenon yapmak tahminimce biraz problem yaratabilir.çünkü xenon belli bi sıcaklığa ulaştığında verimli bir şekilde yanıyor.ancak selektör yaptığımızda çok kısa bi süre olduğu için yeteri kadar ısınamayacak ve dolayısıyla aydınlatamayacak.eğer yanlış düşünüyorsam birisi düzeltir :)

uzunlarda xenon olmazki belli bir ısıya sahip olduktan sonra tam ışık veriyor, anlık selektörlerde hiç ama hiç verim alamazsın ;) bence kesinlikle orjinalleri değiştirme derim ben ampül takmıştım beyaz ampül görüş alanım çok düşmüştü

uzunlarda xenon olmazki belli bir ısıya sahip olduktan sonra tam ışık veriyor, anlık selektörlerde hiç ama hiç verim alamazsın ;) bence kesinlikle orjinalleri değiştirme derim ben ampül takmıştım beyaz ampül görüş alanım çok düşmüştü
peki geri mi çıkarttırdınız sonradan taktırdığınız ampülleri?

önce şunu ayırmak lazım xenon ampulün içindeki gaz ve ara beyin olmadan zaten çalışmaz..o 5Kk diye yazan sadece rengini tarif etmek amaçlı bişi yoksa bilinen ampulden farkı yok..
söylendiği gibi uzunda xenon selektör için uygun değil normalde de içindeki gaz soğukken ısınması 3-5sn. sürüyo ki bu açıkken, selektör sırasında kısa kısa elektrik gidicek o nedenle doğru dürüst aydınlatcak zamanı olmayacak..illa uyumlu renk olsun diyosan beyaz-mavi gibi olan ampüllerden alınabilir ama çok büyük ihtimalle onlar da orjinal sarılardan çok daha verimsiz kalıcak..xenonun aydınladıcı gücünün yanında da kaybolucak..amaç sadece uyumlu olsunsa sorun olmaz tabii..

önce şunu ayırmak lazım xenon ampulün içindeki gaz ve ara beyin olmadan zaten çalışmaz..o 5Kk diye yazan sadece rengini tarif etmek amaçlı bişi yoksa bilinen ampulden farkı yok..
söylendiği gibi uzunda xenon selektör için uygun değil normalde de içindeki gaz soğukken ısınması 3-5sn. sürüyo ki bu açıkken, selektör sırasında kısa kısa elektrik gidicek o nedenle doğru dürüst aydınlatcak zamanı olmayacak..illa uyumlu renk olsun diyosan beyaz-mavi gibi olan ampüllerden alınabilir ama çok büyük ihtimalle onlar da orjinal sarılardan çok daha verimsiz kalıcak..xenonun aydınladıcı gücünün yanında da kaybolucak..amaç sadece uyumlu olsunsa sorun olmaz tabii..
peki mercekli far uygulamasını nasıl ve nerde yaptırabilirim?bilgin varmı?ne kadara mal olur?

tolkicana (aux) PM atabilirsin yaptırmak konusunda..
ama yaptırmaktan çok sıfır ya da çıkma bulmakta fayda var derim..
sıfır mercekli farın fiyatını daha bugün sordum 2.050 Lira civarına mal oluyo işçilik hariç..geçen seneye göre %15-20 daha pahalı..muhtemelen üreticisi falan değişti bilmiyorum..

çıkma bir mercekli far bulana kadar sanırım sarı uzunlara devam edeceğiz...teşekkür ederim arkadaşlar ilginize.:)

Geri
Üst Alt