Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Xenon farlar yasaklanıyor...!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zafa38

Kayıtlı Üye
Orijinal olmayan beyaz fara 62 lira ceza kesilecek

Trafik polislerinin 81 ilde yapacağı denetimlerde aracın orijinalinde olmayan standart dışı xenon far takanlara 62 lira para cezası verilecek.

Otomobillerde yüksek aydınlatma sağlayan xenon farların yaygınlaşması, Emniyet Genel Müdürlüğü'nü harekete geçirdi.

Kısa far durumunda bile uzun far gibi sürücülerin gözünü alan farlara karşı emniyet yeni bir denetim programı geliştirdi. 81 ilde yapılacak denetimlerde aracın orijinalinde olmayan standart dışı xenon far takanlara 62 lira para cezası verilecek. Standart dışı xenon farlar hakkında yapılan şikâyetler trafik ekiplerinin yeni denetime çıkmasına sebep oldu. Polisler, hız, alkol, emniyet kemeri, cep telefonu gibi denetimlerin yanı sıra artık xenon far kontrolü de yapacak. Standart dışı xenon far taktıran araçlara "Karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde ışık donanımı kullanmaktan" 62 lira ceza kesilecek. Bu farların araçların orijinalinde bulunması halinde ise herhangi bir ceza uygulanmayacak. Bu arada ekipler, xenon farların yanı sıra önümüzdeki günlerde cam filmli araçlara dönük de sıkı bir denetim gerçekleştirecek. Filmli araç kullananlara ilgili kanun maddesine göre cezai işlem yapılacak.

Kaynak: http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=968988

Vatana Millete Hayırlı olsun. Bi bu kalmıştı...

konu dışı olucak ama araban galiba imzandaki veeee sonunda hayırlı olsun gözün aydın :D hehehe

Hayda :( Cam filminede sıkı denetim geliyomus :S

Pardon görmedim konu silinebilir :) Önceden açılmış :)

---------- Post added at 23:29 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

konu dışı olucak ama araban galiba imzandaki veeee sonunda hayırlı olsun gözün aydın :D hehehe

Teşekkür ederim açıcam bi konu yakında bunla ilgili sağol :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt