Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

xenon far ve filmlere ceza geliyormuş

gerçekten ayarsız kalbur üstü takılan xenonlar çok rahatsızlık veriyor bütün araçlara degilde ayarsızlara kesseler yeterli .film içinde zaten sıkı denetimin oldugu yerler var :S

sevindirici bir haber her ne kadar kullanıcısı olsak da doğrusu bu. Acaba mercek farlı xenonlara ceza keserlermi?

devlet merceklerin bi kısmını ödesin o zaman.. :D :D

istedikleri kadar yazsınlar sorun deil :)

sevindirici bir haber her ne kadar kullanıcısı olsak da doğrusu bu. Acaba mercek farlı xenonlara ceza keserlermi?

mercek yada fanus diye ayırmak doğru olmaz bu kadar açık tanımlayamazlar. Bence uygulama şu yönde olur, far ayarlarında belli bir tolerans gelir ve bu tolerans dışında kalan tüm farlar cezayı hakeder. eğer bu ayarları sen fanus xenonda yakalayabiliyorsan ceza yemekten kurtulursun tabiki.

mercek yada fanus diye ayırmak doğru olmaz bu kadar açık tanımlayamazlar. Bence uygulama şu yönde olur, far ayarlarında belli bir tolerans gelir ve bu tolerans dışında kalan tüm farlar cezayı hakeder. eğer bu ayarları sen fanus xenonda yakalayabiliyorsan ceza yemekten kurtulursun tabiki.

Katılıyorum abi.Ayarsız bütün farlara yazılması gerek.Holojen'de olsa,Xenon da olsa normal ampülde olsa ayarsız bütün ışıklar göz alıyor.

Ya zaten orj ile cakma arasında cok fark varki orj olan tam beyaz yanıyor bizim 6000k diye tabir ettiğimizden farklı zaten 8000k üzerine cıktığımızda buz mavi tonuyla baslıyor ve devam ediyor bence arasında büyük fark var anlamak zor değil ama bencede kessinler ki caydırıcı olmuyacak bu sistem ki mercek aracın üzarinde olucak sonradan yapmalarda bence sağlıklı değil hadi hayırlısı gerci burası türkiye sarı far ile bile ceza keserler ama :D:D

öncesinde muayenede ayarsız kısa farları hafif kusur olarak geçirmeseler nasıl olur. ??

Hiç güzel olmaz, trafikte gördüğün arabaların %99'u kalır Yiğidim. Niye dersen başıma geldi.

Muayeneden 1 hafta önce serviste far ayarı yaptırdım, muaneye girdim kaldım, hemen doğuşa gittim tekrar yaptırdım tekrar kaldım ve muayene ücretini tekrar ödedim(sonra doğuştan aldım gerçi). Oradaki adamlarla çok konuştum, far ayarı istanbul yollarında 1 hafta bile dayanmıyor dediler. En son far ayarını yaptırdığım bakkal (evet bakkal yapıyor far ayarını :D) ayarı yapıp tampona eliyle sert vurunca far kayıyordu. Bu arada farlarım orjinaldi.

Bence yerinde bir uygulama olmuş, tüm xenonlar kötüdür demiyorum ama 5 TL ye far alıp kör eden insan çok var.

Süper bi uygulama. Sonradan takılan xenonlara son! Başka insanların gözünü almaktan başka bi işe yaramıyolar.
Aynı xenonlar yetkili servislerde de takılıyo. Aracın orjinal mercekli xenonları dışındaki her xenona ceza kesilsin bence de.

Geri
Üst Alt