Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Windows 7 yardım....:(

GÖKHAN33

Kayıtlı Üye
bugun bilgisayara win7 yukledım....ama bı sorunum var youtube gıbı sıtelerı acmak ıcın dns ayarını deıstırdıgım zaman sayfalar acılmıyo makına sapıtıyo SCW bıle acılmıyo bılgısı olan varmı:(

neden tamamen oturmadan 7 ye geçtin ki abi

ÖZgür artık bütün yeni laptoplar filan windows 7 olark geliyo TR'ye. Yani bir oturmama gibi bir sorun yoktur. Ama gokhan abinin girdiği dns numaraları muhtemelen wnidows vista veya xp için geçerli filandır.

Benzer durumu bende de vistada yaşıyodum bi ara ama dogru dns numaraları bulunca halloldu.

Abi senin problem de tahminim 1-2 aya kadar çözülür.

---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

Abi yeni dns numaralına bunları yazar mısın bi:

sırayla ilk kısma 4 2 2 6, diğerine de 4 2 2 3

---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

Bir de böyle bir yazı buldum windows 7 için özel yazmış adam:

arkadaşlar öncelikle denetim masasına giriyoruz
ardından ağ ve internet seçeneğine tıklıyoruz
karşımıza 3 adet dosya gelecektir biz en baştakini . yani ağ ve paylaşım tercihini seçiyoruz
ve oraya girdikten sonra sağ tarafta bağlantılar sekmesi var.hemen yanındada yerel ağ bağlantısı.biz yerel ağ bağlantısına tıklıyoruz.
karşımıza yerel ağ bağlantısı durumu gelecektir oradan,özellikler e tıklıyoruz.ve karşımıza bi sayfa çıkıyo.oradan biz ” internet protokolu sürüm 4 (TCP/IPv4) ” sekmesini seçili hale getirip
özelliklere tıklıyoruz ve karşımıza bir sayfa daha açılıyor.genelde dns sunucuları standart olur.eğer dns ayarınızı daha önce değiştirmediyseniz tabi. orada seçili olan ” otomatik olarak IP adresi al ” dır. buna hiç dokunmuyoruz.bizim işimiz alt taraftaki 2 seçenekle yani , aşağıdaki dns sunucularını kullan sekmesi seçili olmalıdır.eğer yasaklı sitelere girmek istiyorsanız üst bölmeye ” 4.2.2.1 ” alt bölmeye ise ” 4.2.2.2. ” yapıp onaylayıp çıkıyoruz ve bütün yasaklı sitelere girebiliyoruz

vistalarda ilk cıktıgında hep yeni pclerde vista yukluydu ama herkes silip xp yüklüyodu

vistalarda ilk cıktıgında hep yeni pclerde vista yukluydu ama herkes silip xp yüklüyodu

özgür valla bılgısayar kafayı yemıstı bı servıs gordu falan o ara format atılıp 7 yı yuklemısler yoksa benımde gonlum xp den yanaydı canavar gıbıydı aramaız onla ama olmus oldu bı kere bakalım bı sure denıyelım olmadı xp yı yenıden kurarız ;)

---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:23 ----------

ÖZgür artık bütün yeni laptoplar filan windows 7 olark geliyo TR'ye. Yani bir oturmama gibi bir sorun yoktur. Ama gokhan abinin girdiği dns numaraları muhtemelen wnidows vista veya xp için geçerli filandır.

Benzer durumu bende de vistada yaşıyodum bi ara ama dogru dns numaraları bulunca halloldu.

Abi senin problem de tahminim 1-2 aya kadar çözülür.

---------- Post added at 19:11 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

Abi yeni dns numaralına bunları yazar mısın bi:

sırayla ilk kısma 4 2 2 6, diğerine de 4 2 2 3

---------- Post added at 19:13 ---------- Previous post was at 19:11 ----------

Bir de böyle bir yazı buldum windows 7 için özel yazmış adam:

arkadaşlar öncelikle denetim masasına giriyoruz
ardından ağ ve internet seçeneğine tıklıyoruz
karşımıza 3 adet dosya gelecektir biz en baştakini . yani ağ ve paylaşım tercihini seçiyoruz
ve oraya girdikten sonra sağ tarafta bağlantılar sekmesi var.hemen yanındada yerel ağ bağlantısı.biz yerel ağ bağlantısına tıklıyoruz.
karşımıza yerel ağ bağlantısı durumu gelecektir oradan,özellikler e tıklıyoruz.ve karşımıza bi sayfa çıkıyo.oradan biz ” internet protokolu sürüm 4 (TCP/IPv4) ” sekmesini seçili hale getirip
özelliklere tıklıyoruz ve karşımıza bir sayfa daha açılıyor.genelde dns sunucuları standart olur.eğer dns ayarınızı daha önce değiştirmediyseniz tabi. orada seçili olan ” otomatik olarak IP adresi al ” dır. buna hiç dokunmuyoruz.bizim işimiz alt taraftaki 2 seçenekle yani , aşağıdaki dns sunucularını kullan sekmesi seçili olmalıdır.eğer yasaklı sitelere girmek istiyorsanız üst bölmeye ” 4.2.2.1 ” alt bölmeye ise ” 4.2.2.2. ” yapıp onaylayıp çıkıyoruz ve bütün yasaklı sitelere girebiliyoruz

melih tesekkurler kardesım hemen denıyorum sımdı....

Bende biraz bekleme taraftarıyım, resmi olarak satışa çıktı ama bir sürü driver kurulması lazım, eksik gedik illaki çıkar. Yılbaşından önce ben yüklemem açıkcası.

XP forever :)

Geri
Üst Alt