Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Williams 2010'da KERS'le yarışacak

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
36
Formula 1 Takımlar Birliği'nin, kinetik enerji geri dönüşüm sisteminin gönüllü olarak rafa kaldırılmasına karar vermesine rağmen Williams, gelecek sezon yarışacağı araçta KERS kullanmayı planlıyor.

FOTA takımları, Haziran ayındaki toplantının ardından, 2010'da KERS kullanmayacaklarını duyurmuştu. FOTA, sistemin halihazırda az sayıdaki takım tarafından kullanıldığını ve çok pahalı olduğunu belirtmişti.

Ancak takımlar arasında bu sözlü anlaşma, Williams'ın KERS'i geliştirmeye devam etmeyi ve sistemi gelecek yıl kullanmayı planladığını doğrulamasıyla, bozulabilir.

Williams Teknik Direktörü Sam Michael bugün yaptığı açıklamada, "KERS'in kullanımına her zaman destek verdik, veriyourz" dedi.

Formula 1'in gelecekçe çevresel ve sürdürülebilir bir spor dalı olarak karşılaşacağı baskılar nedeniyle KERS'in her zaman F1 için olumlu bir adım olacağını kaydeden Michael, gelecek yılki düzenlemelerin de buna engel olmadığını ifade etti.

Michael, "Dolayısıyla biz, gelecek yılki FW32'de kullanılmak üzere, kendi sistemimizi geliştirmeye devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Diğer takımlardan farklı bir metodla KERS cihazını geliştiren Williams, sistemi bu sezon hiç kullanmadı. Bu yıl KERS'i düzenli olarak sadece McLaren ve Ferrari kullandı.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt