Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

VW Passat vs Opel İnsignia

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
benimde opel astrası durmadan yolda kaldığı için ilk çıkan hatta ruhsatta 2005 model yazan leon dan alan arkadaşımın aracı 80.000 km ye geldi ve daha arabada tık yok.ayrıca bi ara hatırlıyorum adnan arkadaşımız opel ini satıp leon almak istiyodu.yanılmıyosam yazın.eğer yanlış hatırlıyosam kusura bakmasın tabiki

makyajlı kasa hosuma gıderse dusunebılırm dıye soylemıstı

---------- Post added at 00:41 ---------- Previous post was at 00:39 ----------

bu arada yunus emre benı antı vw sempatızanı ılan ettı ama ben burda kımsenın avukatlıgını yapmıyorum bunuda belırtmek ısterım

makyajlı kasa hosuma gıderse dusunebılırm dıye soylemıstı

bu tamamen tercih meselesidir.ne olursa olsun insan kullandığı aracı daha iyi tanıdığı için artıları ağır basar.ama bide genel bakış açısı vardır ki buda yine aynı insanların düşüncelerinin birleşmesinden ortaya çıkar.tüm dünyada opel e karşı bi ön yargı var tıpkı 4 5 sene önce yani leon piyasaya çıkana kadar seat a olduğu gibi.kim bilir belki opelde insanların at gözlüklerini çıkarttıracak bi araç yapar ama daha yapamadı

bu tamamen tercih meselesidir.ne olursa olsun insan kullandığı aracı daha iyi tanıdığı için artıları ağır basar.ama bide genel bakış açısı vardır ki buda yine aynı insanların düşüncelerinin birleşmesinden ortaya çıkar.tüm dünyada opel e karşı bi ön yargı var tıpkı 4 5 sene önce yani leon piyasaya çıkana kadar seat a olduğu gibi.kim bilir belki opelde insanların at gözlüklerini çıkarttıracak bi araç yapar ama daha yapamadı

turk mılletı at gozluklerını coktan cıkarmıs o zaman cunku turkıyede kı opel sayısı seattan kat ve kat ustun kaldı kı ılk cıkan leonların savunulacak tek tarafı var kasası gerı kalanı hıkaye

turk mılletı at gozluklerını coktan cıkarmıs o zaman cunku turkıyede kı opel sayısı seattan kat ve kat ustun kaldı kı ılk cıkan leonların savunulacak tek tarafı var kasası gerı kalanı hıkaye

bu mantığa göre ford fiesta hyundai accent vs. astradan daha kaliteli..bi aracın kalitesini hiçbir zaman satış oranlarıyla kıyaslamamak lazım.size şu şekilde örnek verebilirim: Türkiyede araç sahibi insanların sayısına 100 kişi diyelim.Bu 100 kişiden sadece 2 tanesi Mercedes vb. kalitede araçlara binebilmekte.bunun sebebi ekonomik koşullar vergiler vs.Bulgaristanın ekonomik gücü çok çok düşük olmasına rağmen orada 100 kişiden 50 tanesi Mercedes kalitesinde araçlara biniyorlar.Şimdi Türkiyedeki geri kalan 98 araç Bulgaristandaki 50 tane lüks araçtan daha mı kaliteli?

bu mantığa göre ford fiesta hyundai accent vs. astradan daha kaliteli..bi aracın kalitesini hiçbir zaman satış oranlarıyla kıyaslamamak lazım.size şu şekilde örnek verebilirim: Türkiyede araç sahibi insanların sayısına 100 kişi diyelim.Bu 100 kişiden sadece 2 tanesi Mercedes vb. kalitede araçlara binebilmekte.bunun sebebi ekonomik koşullar vergiler vs.Bulgaristanın ekonomik gücü çok çok düşük olmasına rağmen orada 100 kişiden 50 tanesi Mercedes kalitesinde araçlara biniyorlar.Şimdi Türkiyedeki geri kalan 98 araç Bulgaristandaki 50 tane lüks araçtan daha mı kaliteli?

bulgarıstan ornegını ıyı vermıssın ama yanlış kısıye orada kac kısı sıfır mercedes kalıtesınde araclara bınıyor sadece sofıada oturan kısıler dıgerlerı almanyanın artıgı olan aracları yada hırsızlık malı araclara bınıyorlar onlarda plaka takmak ulkeye sokmak cok basıt ıkıncı ucuncu el bıneceksem turkıyede ıkıncı ucuncu el olarak mercedese bınebılırım degısen bırsey yok adamlar almanyaya bızden daha rahat gıdıyorlar 1000-3000 euro arası almanya artıgı ne kadar arac varsa ulkeye sokuyorlar bızım boyle araclara onlar kadar rahat ulaşamamız bızım degıl devletın sucu baska bırsey degıl zaten bu kadar rahat ulkeye arac sokmana zaten ızın vermezler.Bu arada bulgarıstandan nasıl bır arac ıstıyorsan getırtelım

bulgarıstan ornegını ıyı vermıssın ama yanlış kısıye orada kac kısı sıfır mercedes kalıtesınde araclara bınıyor sadece sofıada oturan kısıler dıgerlerı almanyanın artıgı olan aracları yada hırsızlık malı araclara bınıyorlar onlarda plaka takmak ulkeye sokmak cok basıt ıkıncı ucuncu el bıneceksem turkıyede ıkıncı ucuncu el olarak mercedese bınebılırım degısen bırsey yok adamlar almanyaya bızden daha rahat gıdıyorlar 1000-3000 euro arası almanya artıgı ne kadar arac varsa ulkeye sokuyorlar bızım boyle araclara onlar kadar rahat ulaşamamız bızım degıl devletın sucu baska bırsey degıl zaten bu kadar rahat ulkeye arac sokmana zaten ızın vermezler.Bu arada bulgarıstandan nasıl bır arac ıstıyorsan getırtelım

teklifiniz için çok teşekkür ederim ama babam 30 senedir Bulgaristanda iş yapmakta.Eğer sizin birşeye ihtiyacınız varsa halledelim.
Ayrıca sizin söyledikleriniz de benim yazdıklarıma cuk diye oturdu.o ülkede bi mercedese bmw ye binmek o kadar kolay ki tıpki astra leon vb. araçlara binmek gibi(fiyat açısından).ama insanlar neden o araçlara biniyorlar çünkü çok daha KALİTELİ.
Ayrıca Türkiyeye göre çok çok daha fazla lüks araca binen insan var nüfus oranına göre

teklifiniz için çok teşekkür ederim ama babam 30 senedir Bulgaristanda iş yapmakta.Eğer sizin birşeye ihtiyacınız varsa halledelim.
Ayrıca sizin söyledikleriniz de benim yazdıklarıma cuk diye oturdu.o ülkede bi mercedese bmw ye binmek o kadar kolay ki tıpki astra leon vb. araçlara binmek gibi(fiyat açısından).ama insanlar neden o araçlara biniyorlar çünkü çok daha KALİTELİ.
Ayrıca Türkiyeye göre çok çok daha fazla lüks araca binen insan var nüfus oranına göre

cok sagol ben ıstedıgımı cok araht getırtıyorum bızım gecmısımız babandan daha eskı babamlar zamanında oradan goc etmıs kısıler suda bır gercek kı sıter ıkıncı el ıster sıfır olsun bura ıle aralarında ucurum kadar fıyat farkı var opel ınsıgnıa 1.6 16v 180 hp cosmo sıfır olarak 60 kusur bın lıra ama bulgarıstana gıt sıfır almaya kalk 30 bın lıra cıvarına cok rahat alabılırsın bırde opelın yurt dısında fazla satmamasının bır nedenı de kendı fıyat aralıgına cok yakın kalıtelı araclar var mercedes bmw audı bu araclara ınsan ulaşabılıyorken gıdıpte opel almaz

cok sagol ben ıstedıgımı cok araht getırtıyorum bızım gecmısımız babandan daha eskı babamlar zamanında oradan goc etmıs kısıler suda bır gercek kı sıter ıkıncı el ıster sıfır olsun bura ıle aralarında ucurum kadar fıyat farkı var opel ınsıgnıa 1.6 16v 180 hp cosmo sıfır olarak 60 kusur bın lıra ama bulgarıstana gıt sıfır almaya kalk 30 bın lıra cıvarına cok rahat alabılırsın bırde opelın yurt dısında fazla satmamasının bır nedenı de kendı fıyat aralıgına cok yakın kalıtelı araclar var mercedes bmw audı bu araclara ınsan ulaşabılıyorken gıdıpte opel almaz

sizin babanızda aynı benim dedem gibi o zaman.neyse zaten burada el elden üstündür tartışması yapmıyoruz.
60.000 lira olan bi araç orada 30.000 lira olmaz sıfır alırken.ama 200.000 liralık bi araba 120.000 liraya gelebilir.bu konuyu çok çok iyi biliyorum Bulgaristanda nasıl fiyatlandırma olduğunu.
yine sizin dediğiniz gibi ortada fiyat söz konusu olmadığı zaman insan kaliteli olanı tercih eder.

sizin babanızda aynı benim dedem gibi o zaman.neyse zaten burada el elden üstündür tartışması yapmıyoruz.
60.000 lira olan bi araç orada 30.000 lira olmaz sıfır alırken.ama 200.000 liralık bi araba 120.000 liraya gelebilir.bu konuyu çok çok iyi biliyorum Bulgaristanda nasıl fiyatlandırma olduğunu.
yine sizin dediğiniz gibi ortada fiyat söz konusu olmadığı zaman insan kaliteli olanı tercih eder.

bızım vergılendırme sıstemımızden dolayı arada kı fark aynı yazıldıgı gıbı soyle bır dusun 20000-25000 euro arasına almanyada mercedes bmw veya audı alabılırsın bızım burada bahsı gecen paralara ne alabılıyorsun veya almanyda bu fıyata sahıp olabıldıgın araca turkıyede ne kadar odemen gerekıyor ıstersen bır bak yıne soyluyorum ben burada kımseyı savunmak veya avukatlık yapmaak yada antı vw dusuncesıne sahıp bır ınsan olarak bulunmuyorum su an benımde kullandıgım arac vw grup urunudur

---------- Post added at 09:44 ---------- Previous post was at 09:41 ----------

bende merak ettim aynı şeyi ?

aybars leonun ılk cıkan modellerınde sanzıman patlatan var garantı kapsamında yada daha yenı ıken bu sıtede bıle su an aracında aynı sorunu yasamıs leon sahıplerı var bu soylenmıyor bahsettıgım sorun vw boraların 2000-2001 model aralıgında yasanmıstı herkes ıyı yanından bahseder onemlı olan kotu yanlarını da soyleyebılmektır.

---------- Post added at 09:55 ---------- Previous post was at 09:44 ----------

al bendende o kadar. keşke o zamanlar ilanları inceleseydim leon aldığım paranın biraz daha yukarısına ne saablar vardı :(

yunusemre saab ısvıcre menseılı olabılır ama aslında gm cıtası altında olan bır markadır 7 ay once uzak dogulu bır otomobıl uretıcı ıle ortak platform saabı almak ıcın teklıf yaptı yanı anlayacagın yakın zamanda saab uzakdogulu bır otomobıl markası olabılır SU AN ICIN HALA SAAB GM markası altındadır aynen opel gıbı

arkadaslar ben arabadan anlamıyorum kullanmayıda bılmıyorum sadece sunu merak edıyorum yunus emre leon almadan once leona yuklenıyordun sımdı aldıktan sonra baska konusuyorsun bu bır soru ısaretı bırakın opel ınsıgnıa kotu olsun herkes almasın o ayrıcalık bızde kalsın

---------- Post added at 00:35 ---------- Previous post was at 00:31 ----------

2006 yılında ılk cıkan leonlardan alan arkadaslarım var cok kısa surede satıp kutuldular farklı markalara gectıler bır tanesınde sıfır opel vectraya gectı bır dıgerı honda bır dıgerı mercedes vıto aldı bu ınsanlar sıfır aldıkları araclardan cok kısa surede kurtulmaya baktılar en son satılan 2006 model ve daha 15000 km ıdı bu kadar kısa surede ınsanın canına tak dedırtmıs mesela adnan leon almak ıcın yanıp tutusuyordu gıttı opel astra aldı ıstersen bır sor bırgun leon almadım dıye pışman olmus mu?bu arada senınle bırgun msnde konusalım

---------- Post added at 00:39 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

opel ve almanya ıle ılgılı bırsey yazdım cevap gelmemıs herhalde o konuyu çalışcagın zaman elektrıkler kesıldı galıba yunus emre
ayberke yuklenıyorsunuz yerı gelıyor kendı ısıne gelene cevap verıyorsun dıye ama goruyorum kı sende ısıne gelene cevap verıp ısıne gelmeyene cevap vermıyorsun

ben görüşümü açıkça belirttim tekrarlamama gerek yok sanırım. gerçi almanyada(yılmaz) ve ingilterede(alp) yaşayan arkadaşımızda bana katılmış zaten.

---------- Post added at 10:02 ---------- Previous post was at 09:58 ----------

[/COLOR]

yunusemre saab ısvıcre menseılı olabılır ama aslında gm cıtası altında olan bır markadır 7 ay once uzak dogulu bır otomobıl uretıcı ıle ortak platform saabı almak ıcın teklıf yaptı yanı anlayacagın yakın zamanda saab uzakdogulu bır otomobıl markası olabılır SU AN ICIN HALA SAAB GM markası altındadır aynen opel gıbı

yanlız atladığın nokta gm saabı teknolojisini almak için satın aldı ve bu şekilde kullanıyor. belirtmek isterimki aile şirketimizin ortak iş yaptığı kişi 450 bn km 1,8t passata bindikten sonra 9-5 saab aldı. sonra eşine iki kez 9-3 saab aldı. tüm saablarınıda kullandım biliorm bir opelle çok ciddi fark var arada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt