Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Vw ile Seat Kıyaslama

erdem1907

Kayıtlı Üye
Eski arabam 2014 comforline 1.2 tsi dsg Jetta idi. Bu paket orta donanım bir pakettir. İçinde yağmur far sensörü hız sabitlemesi vardır. Şimdiki arabam ise Seat Aron Xperience Plus paket. Bu paket opsiyonlu paket olduğu için daha dolusu yok. İki arabayı karşılaştırmak doğru olmasa da jetta da olup bunda olmayan birkaç detayı fark ettim.
Örneğin Jetta da yolcu tarafında tavan ışığı var bu araba da yok, jetta da ön tarafta ki ışığın orda gözlük bölmesi vardı bu arabada yok. Jetta da torpido da soğutma vardı bu araba da yok. Jetta da içerden bagajı açma vardı bu arabada yok. Dışardan bagaj açmaya basınca bagaj tam açılırdı bu arona da yok. Bu tür küçük detayların 2022 model arabada olmaması beni çok şaşırttı gerçekten.Özellkile hala elektoronik el freni yerine çekmeli el freninn olması nedir?

Aracınız hayırlısı olsun. Sınıf ve marka farkından dolayı eksiklik yada fazlalıklar olabilir araçlar arasında. Öncelikle Jetta C sınıf bir sedan. Arona ise B sınıf Suv. Farkların ana sebebi araç sınıf farklılıklarıdır. Siz aracınızı Polo yada benzeri B sınıf araçlar ile kıyas yaparsanız daha sağlıklı olur.

Eski arabam 2014 comforline 1.2 tsi dsg Jetta idi. Bu paket orta donanım bir pakettir. İçinde yağmur far sensörü hız sabitlemesi vardır. Şimdiki arabam ise Seat Aron Xperience Plus paket. Bu paket opsiyonlu paket olduğu için daha dolusu yok. İki arabayı karşılaştırmak doğru olmasa da jetta da olup bunda olmayan birkaç detayı fark ettim.
Örneğin Jetta da yolcu tarafında tavan ışığı var bu araba da yok, jetta da ön tarafta ki ışığın orda gözlük bölmesi vardı bu arabada yok. Jetta da torpido da soğutma vardı bu araba da yok. Jetta da içerden bagajı açma vardı bu arabada yok. Dışardan bagaj açmaya basınca bagaj tam açılırdı bu arona da yok. Bu tür küçük detayların 2022 model arabada olmaması beni çok şaşırttı gerçekten.Özellkile hala elektoronik el freni yerine çekmeli el freninn olması nedir?

Kerem beyinde dediği gibi segment farklılıklarından kaynaklanan maaliyet düşürme çabaları.Bunlar tabikide bir t-rocda mevcut.Seat alt düzeyde bir marka olduğunda hem konfor hemde malzeme kalitesi olarak vw ve skodaya göre altta kalır her zaman.Tasarım olarak açıçası seatı skodadan daha çom seviyorum falat konfora gelince gözümde bitiyor seat..Jettada bağımsız arka süspansiyon yer alırken segmentten dolayı aronada torsiyon bir arka süspansiyon bulunuyor mesela.Araç güzel araç makyajlı ateca kullandım bende fiyat performans aracı yapıyor seat.Hem tasarımı iyi hem özellikleri hemde fiyatı.Allah kaza bela vermesin güle güle kullanın.

Bu mesaj SCW - SeatClubWorld mobil uygulaması ile gönderilmiştir.

Herşeyi anladım da 1950 model arabalarda bile olan tavanda ki tutma yerleri niye yok. Dacia da bile var 😀

Arkadaşlar biri B sınıfı biri C sınıfı demişler ama ben iç hacim bagaj hacmi yetersiz demedim ki bunlar sınıflar için geçerli olabilir. Tavan aydınlatması A sınıf bir araçta da olur D sınıf bir araçta da. Yanlış mı düşünüyorum?

Jetta sedan bir araç olduğu için elektrik destek olmadan bile fabrikanın taktığı bir yay mekanizması içeriden bagajı tam açabilirsiniz tabiki. Hatchback ve bu tarz küçük suv araçlarda bunu elektrik desteksiz yapabilmeniz mümkün değil zaten.

Arkadaşlar biri B sınıfı biri C sınıfı demişler ama ben iç hacim bagaj hacmi yetersiz demedim ki bunlar sınıflar için geçerli olabilir. Tavan aydınlatması A sınıf bir araçta da olur D sınıf bir araçta da. Yanlış mı düşünüyorum?
Araçlar belirli altyapılar ile üretilirler. Arona, Ibiza altyapısını kullanıyor. Bundan dolayı da bizim için basit görünen donanımlar bazı araçlarda olmuyor. Haklı olarak arona ile ibizanın fiyat farkından dolayı donanım farkı olması gerektiğini de düşünebilirsiniz ancak aradaki fiyat farkının bir kısmı gövdedeki farklılıklara gidiyor bir kısmı da markaya karlılık olarak gidiyor. Bir makalede okumuştum, çoğu marka suv araçlarda kar marjını daha yüksek tutuyor. Bunun en önemli sebebi ise popularite.

Suv araçlar daha pahalı oluyor ben suv daha çok seviyorum şahsen giderken o kaputu izleme zevki bambaşka…Ama bitin suvlar bineklere göre daha gergin yapılıyor,bineklere nazaran daha konforlu ama daha gergin yaylar kullanılıyor bunun sebebide yüksek olmasından kaynaklı savrulmaları önlemek.Ancak bu tiguan için pek geçerli değil sanırım Yotubede km77 adlı kanalda bütün araçlar slalom testleri mevcut , tiguan beni resmen hüsrana uğrattı diyebilirim.Çekirge gibi zıplıyor araç resmen.Aynı şekilde atecanında videosu var Ateca gram yatmıyor bunuda sert amortisör sisteminin avantajı olarak görüyorum.Fakat ateca tiguandan daha fazla kuka deviriyor.Kaymaktan gidemiyor ateca.Yani işin özü seat güzel araçlar üretiyor fiyat performans araçları üretiyor belki rakiplerinden konfor açısından geri kalıyor ama sonuçta bu kötü olduğu anlamına gelmiyor.Benim atecayı sattığım adamda peugeot 3008 varmış yeni model memnun kalmadığından satıp ateca aldı.Benim gönlüm her zaman vw taraftarı ama bütçe yetmezse c segmentinde ilk alacağım araç yine ateca olur.SiZde arona alarak doğru bir karar vermişsiniz.Ben t crossla çok gidip gelirdim ama aronanın malzeme kalitesi kat kat üstün.

SCW - SeatClubWorld kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt