Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Vergi İadesi

ZGR

Kayıtlı Üye
yurt dısında yapılan elektronık alısverıslerınde vergı ıadesı nasıl gerı alınıyor bılgısı olan var mı?
burda tax free form dan bahsedılıyor
o formu elektronık aletı aldıgımız yerde mı doldurucaz yoksa fişini yada faturasını saklayıp havaalanında mı doldurup paramızı alıcaz?
bi diger soruda bu parayı alabılecegımız yer havaalanında nerede?

bu arada daha detaylı olarak
dönüşte heatrow havaalanı 3. terminali kullanıcam
farklı bı uygulama var mıdır acaba?

yavru bunu direkt okuldan/kurstan/rehberlik firmasından vs. öğrensen daha sağlıklı olur bence..
onlara sordum bilmiyolar diyosan yuhunuz derim onlara..

Şöyle oluyor.Ürünü aldığın yerden tax free formu istiyosun ve onu dolduruyosun ürünün kodunu pasaport no fln v.s daha sonra havaalanında heatrow'da tax free bölümü var her havaalanında farklı yerde olur fakat Güvenlik 'e sordun mu yerini nakit almışsan sana orada nakit olarak geri veriyorlar.Kredi kartından aldıysan karta geri aktarıyorlar.Heatrow'a ait ayrı bir uygulamanın olacağaını zannetmiyorum kardeşim..

yavru bunu direkt okuldan/kurstan/rehberlik firmasından vs. öğrensen daha sağlıklı olur bence..
yok yavrum bılmıyolarlar yuhunuz :)

Şöyle oluyor.Ürünü aldığın yerden tax free formu istiyosun ve onu dolduruyosun ürünün kodunu pasaport no fln v.s daha sonra havaalanında heatrow'da tax free bölümü var her havaalanında farklı yerde olur fakat Güvenlik 'e sordun mu yerini nakit almışsan sana orada nakit olarak geri veriyorlar.Kredi kartından aldıysan karta geri aktarıyorlar.Heatrow'a ait ayrı bir uygulamanın olacağaını zannetmiyorum kardeşim..

cok sagol
hıc bı fıkrım yoktu ınternette de saglıklı bır bılgı bulamadım
gecen hafta burdan bıseyler alıp gıden bır arkadasım vardı ona sorayım bakalım ne yapmıs

yok yavrum bılmıyolarlar yuhunuz :)

cok sagol
hıc bı fıkrım yoktu ınternette de saglıklı bır bılgı bulamadım
gecen hafta burdan bıseyler alıp gıden bır arkadasım vardı ona sorayım bakalım ne yapmıs

Geri
Üst Alt