Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Vag'da işler iyi gitmiyor SEAT'a son bir şans verdik..

cckoc

Kayıtlı Üye
Volksvagen otomotiv, sürekli kayıp veren Seat için lineer bir finansman sağlıyor ama şu an girişecekleri son deneme sonuncusu olacak. Vw, yeniliklerle son birkaç senede Seat markasının kâr etmesini sağlasa da yine markayı tamamiyle kapatmayı planlıyorlar.

Bloomberg'e göre Seat'a biçilen ömür 5 sene, eğer istenilen kârlılık sağlanamazsa artık Seat diye bir marka olmayacak.

İspanya temelli otomobil üreticisi 2010'un ilk çeyreğinde Vw'e tam 140 milyon dolar para kaybettirmiş. Bu da Vw Ticari Araçlar ve Bentley'in toplam zararının 2 katı oluyor.

Vw'in en büyük korkularından birisi de Yunanistan'daki krizin İspanya'ya sıçrayacak olması.

http://www.leftlanenews.com/volkswagen-says-seat-brand-is-on-last-chance-to-succeed.html

Böyle bi haber tv ve gazetede yayınlanırsa ve gerçeklik payı olursa bizim arabalar ozaman 5 para etmez...!

güzelim toledoyu, mis gibi cordobayı üretimden kaldır.
exeo diye bişey uydur getir.
sonra zarar ettim de. oldumu şimdi.
bu exeo nun kaç tane satıldığını bilen varmı.
ben yollarda hiç görmüyorum bu arabayı

arabalarımıza çok iyi bakarsak Rahmi Koç müzesinde yer bulucaz anlaşılan:)

VW söylediği gibi Seat'ı grubun sportif markası yapsa her türlü motoru koyup vs. çok daha fazla para kazanırdı..ya da VW kendi fiyatlarını biraz düşürse de aynı şekilde..Seat zaten yine koca bi pazar olan ABD'de de yok..VW de anca 2.5L 6 silindirler Jetta'ları satabiliyo orda..

VW işi biraz büyütmek babında kendi bünyesinde artık bi çok markaya sahip bi grup haline geldi..krizlerden de doğal olarak daha çok etkileniyo..

böyle bişi gerçek olsa bile bi gün Seat'ın ortada kalacağını sanmıyorum..
Seat yeni kurulan bi marka değil rahat 50 senesi var benim bildiğim..

arabalarımıza çok iyi bakarsak Rahmi Koç müzesinde yer bulucaz anlaşılan:)

muzeye kaldirilacaklardan birisi benimkisi olur galiba :)

eger marka ortadan kalkarsa gercekten ya bizim araclar fena deger yapar, ya da yerin dibine girer.

muzeye kaldirilacaklardan birisi benimkisi olur galiba :)

eger marka ortadan kalkarsa gercekten ya bizim araclar fena deger yapar, ya da yerin dibine girer.

Tr koşullarında ikinci seçenek olur gibi geliyor. Rover dan beter oluruz:)

Geri
Üst Alt