Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

tsı motorda sabah calıstırınca rolanti problemi

alcolichareturns

Kayıtlı Üye
Aracımı sabah calıstırdım yuksek devırde calısması gerektıgı halde dusuk devırde calıştı sebebını bılen varsa yardım please?

iyide kaç devirde gösteryodu anormal bi titreşim varmıydı rölanti düzenlimiydi?

abi ilk marşa bastıgım zaman 1.5 devirden filan ısınarak dusuyordu bugun bı bastım marsa 1 devırden hızlı bır sekılde 900 e dustu ?

abi ilk marşa bastıgım zaman 1.5 devirden filan ısınarak dusuyordu bugun bı bastım marsa 1 devırden hızlı bır sekılde 900 e dustu ?

bende bikaç sefer bunu yaşadım. servise sorduğumda (özellikle sıcak havalarda) turbo gereksinim duymadığı zaman ilk çalışmada yüksek rölanti istemiyo dediler. :rolleyes:

rolantıde b ıstıkrarsızlık soz konusu mu pekı ? ayrıca hararete baktın mı rolantı devrın duserken hararet sıcaklıgın ne durumdaydı ?

Bir problem olduğunu sanmıyorum... Otomatik jikle her arabayı çalıştırdığınızda devreye girmiyor (neden öyle yapıyor onu bilmiyorum gerçi:) )... Jikle devreye girmeyince de, araba zaten normal rölanti devrinde (900rpm) çalışıyor.

Bir problem olduğunu sanmıyorum... Otomatik jikle her arabayı çalıştırdığınızda devreye girmiyor (neden öyle yapıyor onu bilmiyorum gerçi:) )... Jikle devreye girmeyince de, araba zaten normal rölanti devrinde (900rpm) çalışıyor.

tsı oldugu icin korktum valla yalan yok dedım turbo boom olmasın dedım garantiside yok 3 4 lıradan assagı cıkamam dıe korktum umarım bıdaha yapmaz...

her zaman yapmaz. yapmaması problem değil yapmasıda değil :) onu yapması genelde motoru yağlamak için. motorun yağlanma ihtiyacı olmayınca bazen yapmıyor.

Geri
Üst Alt