Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TSİ motorlar için hava filtresi tartışmasına açıklık getiriyorum :) :)

TORO_BLANCO

Kayıtlı Üye
ilk baştan başlıyayım:.....
leonuma önce kutu içi KN hava filtresi aldım ve taktırmak için önceden VW de yıllardır usta olan bi servis ustasının yanına gittim (kendi işyerini açtı servisten ayrıldı tabi) ve filtreyi takmasını istedim neyse filtreyi taktı filan bana dediki keşke komple açık hava filtresi alsaydın filan dedi ben şaşırdım,, abi maf sönsörünü filan bozmazmı yaglı filan olursa dedim ve bana şu cevabı verdi: : TSI motorlarda hava filtresindeki hava direkt turboya gider ve sensör yok dedi ama FSI motor olursa yaglanmadan dolayı sorun yaşayabilrsin dedi ama TSI lerde istedigin filtreyi tak bi sorun yaşamaazsın dedi.... ve bunu siz degerli dostlarımla paylaşmak istedim eger önceden biliniyosa bu yeni konu açtıgım için affedin benii

bide benim sorum var onuda yanıtlarsanız hava filtresinin kutusunun kapagını takmasam sorun yaşarmıyım çünkü kapak olmadgında çok güzel ses çıkıo aynen blow off gibi :D

ibrahim usta nerde nizip de mi antep de mi?

yağlı tip umarım sorun çıkarmaz arabanda.. :)
velakin arabam 1 aylık bile değildi filtre aldığım zaman arabam 2 yaşını geçti..filtre yerinde olduğu sürece bişi olmaz kapak açıkken..
ancak anlamadığım bişi var ki kutu içi alıp kapak açık kullanmak neden..daha doğrusu kapak açık kullanacaksan neden kutu içi aldın.. :)

Maf sensoru yoksa sorun yok,yalnız su var arabadan fıltre sesı cıkması ıstenıyosa acık fıltre kullanılmalı,motorun dıbındekı fıltre kutusunun tepesını acıp kullanmanın zarardan baska yaptıgı ıs olmaz,kı acık fıltre kullanmanın asıl amacı CAİ olarak kullanılmasıdır

yağlı tip umarım sorun çıkarmaz arabanda.. :)
velakin arabam 1 aylık bile değildi filtre aldığım zaman arabam 2 yaşını geçti..filtre yerinde olduğu sürece bişi olmaz kapak açıkken..
ancak anlamadığım bişi var ki kutu içi alıp kapak açık kullanmak neden..daha doğrusu kapak açık kullanacaksan neden kutu içi aldın.. :)

valla onu bilmemde usta TSİ lerde sensör yok dedi FSI motorlarda varmış....
ya kapagı çıkarcamda biri kafamıı kuçaladı hava direkt turboya gittigi için kapak açık olursa turbonun ömrünü kısaltırısn filan dedi kafamı kurcaladı yoksa kapak açık kullanıcaktım... orjinalini bozmak istemedim birazda :D

biri bana yağlı tipin gerçek anlamda faydalı olduğu şeyi söylebilir mi acaba..
filtre etmesi daha iyi olabilir elbet oke ama bütün boğazın başta turbonun ekstradan motor yağı dışında bişiyle yağlanması nası faydalı olabilir..

biri bana yağlı tipin gerçek anlamda faydalı olduğu şeyi söylebilir mi acaba..
filtre etmesi daha iyi olabilir elbet oke ama bütün boğazın başta turbonun ekstradan motor yağı dışında bişiyle yağlanması nası faydalı olabilir..

aslında bütün bogazı degiştiemeye gerek yok kutuyu komple söküp kutuya takılan bogaza takılsa nasıl olur acaba hava direkt turboya gidio dedi

Geri
Üst Alt