Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toyota'nın 1 Aileyi Katlettiği Doğru mu ?

Torrado

Kayıtlı Üye
Haberi tam olarak anlayamadım ama amerika'da mı bir yerde aracının gaz pedalı sıkışan sürücü polisi aramış aracın gaz pedalı sıkıştı diye ve sonra kaza yapmış ve bir aile yok olmuş tüylerim diken diken oldu resmen böyle bir durumda ne yapardım diye düşündüm...

Aracın otomatik vites olduğu kesin, ayağınızın altında 1 fren pedalı 1 gaz pedalı ve sağ tarafınızda 1 el freni var böyle bir durumda ne yapmak gerekir, sonuçta hepimizin başına gelebilecek bir olay ister toyota olsun isterse başka marka olsun ...

Böyle bir olay başınıza gelse ne yaparsınız ?

17b6530c4b99847f8db8a37d64aefa9f.jpg

bf2e790106804fe4ea75bb5f6ef8f79d.jpg

Konu Alıntıdır

çok kolay kardesim aracı boşa alırdım..bizim auris otomatik vites ya boşa alırdım yada motor frenini kullanarak tek tek vites küçültürdüm.. sonrada servise gidip e.b.elerine atlardım :D

helal olsun dreksiyon kitlenecek :D peki start stop düğmesi varsa ne yapardın..?

Hayde bak bunu düşünmedik. Otomatik ise araba niye direk N ye almıyoruz? Araç giderken N ye geçer her araç..

Hatta böyle bir konuyu ele alan bir film vardı. Bir aile arabada kalıyordu bu şekilde otobanda. Benzin bitene kadar..

valla orda adamın basireti bağlanmış. direk n mod boşda bağırır anca.

paspasa takılmamıs mı ya orda
toyota nın ne sucu var

var özgür mühendislerin herşeyi hesaplaması lazım...

o anda kimse bişi demesin çünkü o tarz durumlarda kimse akıllıca davranamaz..
hayatı pistlerde kaza yaparak geçmediyse..

yine de söyliyim ama ben naapardım muhtemelen N'ye alırdım ama ondan önce R olduğu için zaten şanzuman orda kalırdı herhalde..daha yüksek ihtimalle frene olabildiğince basardım..yeni nesil bi çok araç hızlandığından daha çabuk duruyo artık..frenleri hepsinin iyi..

Geri
Üst Alt