Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toyota F1'den Çekilebilir..

YCO

Kayıtlı Üye
Katılım
26 Ağu 2009
Mesajlar
22,337
Yaş
35
toyota-2009-motor.jpg


Toyota takımı, Japon otomobil üreticisinin Formula 1'den çekilme kararı verebileceğini işaret etti.

Toyota Motor Co.'nun, ciddi mali kayıpları nedeniyle Formula 1'e ilişkin durumunu gözden geçirdiği iddiaları sürerken, Tadaşi Yamaşina, F1'deki maliyetlerin karşılanmasının şirket için bir mesele olduğunu söyledi.

Tokyo'daki basın toplantısında konuşan Yamaşina, "F1'i, çok fazla para harcamak zorunda olmadığımız bir yere çevirmemiz gerek" ifadelerini kullandı.

FOTA'da, maliyetlerin düşürülmesi konusunda en çok gayret sarfeden isimlerden biri olan Toyota takımının başkanı John Howett daha önce yaptığı açıklamalarda ısrarlı bir şekilde Toyota'nın F1'e olan bağlılığının süreceğini kaydetmişti.

Yamaşina ise, "Bir taraftan ana şirketimiz ile olan ilişkilerimizi göz önünde bulundururken, diğer taraftan diğer birçok meseleyi de hesaba katmak zorunda kalacağız" diye konuştu.

Merkezi Almanya'nın Köln şehrinde bulunan Toyota, takımların 2012 yılına kadar F1'de kalmasını zorunlu kılan Concorde Anlaşması'na imza atmıştı. Fakat takımın 2010 bütçesi hala, Toyoto Motor Co.'nun yönetim kurulu tarafından onaylanmış değil. Kaynaklara göre, bütçenin onaylanması en iyimser tahminle 15 Kasım'da mümkün görünüyor.

TurkiyeF1.com
 
Geri
Üst Alt