Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

TOP GEAR programi ayıp etti.. !!

vdtBocanegra

Kayıtlı Üye
İngiltere'nin en ünlü otomobil programı Top Gear, yılbaşı özel programı için Filistin topraklarındaki Beytüllahim şehrine gitti ve Türkiye'ye de uğradı. Ancak program sunucularının Türkiye hakkındaki gerçek dışı ve abartılı iddiaları izleyenleri hayal kırıklığına uğrattı.

BBC'de yayımlanan ve dünyanın her yerinde milyonlarca kişi tarafından ilgiyle izlenen Top Gear'in üç sunucusu Jeremy Clarkson, Richard Hammond ve James May, İsa'nın doğuşu konseptiyle üstü açık spor arabalarla Beytüllahim'e gittiler. Programın bütün dünyada dün akşam yayınlanan bölümünde üç sunucu önce Kuzey Irak'ta Erbil'e gitti.

Kuzey Irak'ın güzelliklerine aşık olduklarını söyleyen sunucular "hayatımızda gördüğümüz en güzel doğa", "Bu bölgenin insanları harika ve son derece barışçı" diyerek övgüler sıraladı.

Programın ilerleyen dakikalarında Silopi'den Türkiye'ye giren üç sunucu panik içinde korku propagandası yapmaya başladı. Abartıp kurşun geçirmez yelekler ve miğferler giyen sunucular Türkiye'nin güneydoğusunun savaş bölgesi sayılması gerektiğini iddia ettiler.

Kuzey Irak'taki barış ikliminin Türkiye'nin güneydoğusunda yerini savaş ortamına bıraktığını savunan üç sunucu Türkiye'yi yerden yere vurdu.

Programın son bölümünde ise Suriye'ye geçen ekip bu kez "Burası çok güzel hatta Türkiye'ye göre çok çok güzel" mesajları verdi
(ALINTIDIR) (Vatan GZT)

programın adında hayır yok zaten..vay toplar..

suriye mi güzelmiş:) O beğendikleri ülkeler köyden farkı yok, bize özenen ülkelermi bizden iiymiş:) Bizim ihrac ettiğimiz ürünleri bile ayrı tutuyorlar, bu Türk malı kaliteli diye belirtiyorlar bizzat şahit oldum.. Bizim alman malını ayırdığımız gibi.. Ama Suriyenin en güzel yerlerine götürülüp Türkiyeninde en berbat yerlerini gördülerse belki o zaman Suriye biraz ağır basabilir:D

Top Gear'ın izlemediğim bir bölümü yok. Bu bölümünde tamamını izledim. Olaya tek taraflı bakmamak lazım. Silopi sınırındaki köpekli polisler arabalarını ve bunları koklatılıyor. Bir tane zeki Türk polisi jeremy ile resmen alayda ediyor farkında olmadan kim olduğunu kayıtta.

"Bu bölgenin insanları harika ve son derece barışçı" demelerinin Türkiyeyi kötülicek birşey olmadığını düşünüyorum. Türkiye ne Irak ile nede Kuzay Irak Bölgesel Yönetimi ile savaş halinde. İlişkilerimiz hergün daha iyiye gidiyor, kuzey Irak en çok ithalatıda Türkiyeden yapıyor.

Türkiyenin güneydoğusundaki her il olmamak üzere bir savaş iklimi vardır bundada yalan birşey yok.

Kimse alınmasın ama Türkler Top Gear'ı eleştirceğine Top Gear gibi bir program yapabilecek seviyeye gelsin..

Top Gear'ın izlemediğim bir bölümü yok. Bu bölümünde tamamını izledim. Olaya tek taraflı bakmamak lazım. Silopi sınırındaki köpekli polisler arabalarını ve bunları koklatılıyor. Bir tane zeki Türk polisi jeremy ile resmen alayda ediyor farkında olmadan kim olduğunu kayıtta.

"Bu bölgenin insanları harika ve son derece barışçı" demelerinin Türkiyeyi kötülicek birşey olmadığını düşünüyorum. Türkiye ne Irak ile nede Kuzay Irak Bölgesel Yönetimi ile savaş halinde. İlişkilerimiz hergün daha iyiye gidiyor, kuzey Irak en çok ithalatıda Türkiyeden yapıyor.

Türkiyenin güneydoğusundaki her il olmamak üzere bir savaş iklimi vardır bundada yalan birşey yok.

Kimse alınmasın ama Türkler Top Gear'ı eleştirceğine Top Gear gibi bir program yapabilecek seviyeye gelsin..

Türkiye gibi bi ülkeye girerken aramadan taramadan mı girilsin? Köpeklerde bi sıkıntı yok.
Polis "You are very funny" falan diyor. Bunda da dalga geçmelik bişey olduğunu zannetmiyorum, aksine adam sıcak kanlı bi şekilde tepki veriyor. Çevresinde o kadar kameralandırılmış arabalar, top gear bildirileri vs varken ünlü bişey olduğunu anlamaman mümkün mü? Bence değil. Türkiye sınırına girdiklerinde miğfer, zırh giyip, Türkiye'den çıkınca çıkarmaları falan tamamen rezalet zaten.

zaten hiç sevmem bu üçlüyü. şimdi iyice kıl oldum bunlara.

Geri
Üst Alt