Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo yakıt...

b.arat

Forumdan Uzaklaştırıldı
Arkadaşlar, 2005 yeni kasa toledo'm benzin zamlarıyla birlikte cebimi ve içimi sızlatmaya başladı. Keyifle kullandığım aracıma lpg ve sorunlarını taşımak istemiyorum ama ş. içi 12-12,5lt /100km gören benzin sarfiyatıyla yol yapmak da sıkıntı yaratıyor. Sizin sarfiyat durumu nedir? Bu değeri aşağıya çekmek için ne yapılabilir? Yoksa ben mi evham yapıyorum???...

aynı dertten muzdaripiz diyebilirim sen hala direniyorsun ben 5 ay önce lpgye mecburen geçiş yapmak zorunda kaldım ya lpg yada binmemem gerekiyordu aksi taktirde aylık yarım milyar yakıta harcamak zorunda kalacaktım bu ülkede yaşıyorsan biyerlerden ambargo mutlaka koyatlar Allah sonumuzu hayretsin

Ben 1.8t ile şehir içi 8.5-9 civarı dolaşıyorum evet 1.6lara göre ekonomik fakat benzin fiyatları malum gene de LPG bana uzak geliyo düşünmüyorum....

abi şu yazdığından sonra yine moralim bozuldu :)

Aybars valla böyle iyi görünüyo ama bakalım hayırlısı geçen bi hesaplama yaptım 330kuruş civarı çıktı ki adapazarına yapıştırdım yapıştırdığımda bile yol durumuna göre 10lardaydı LPG beni ürkütüyo sevmiyorum gerekirse binmem....

serhat abi lütfen peşimden gel :D

şaka bir yana 1.6 8v motoru olanların lpgsiz binmesi çok yanlş. benzindeki tüketimine cüzdan dayanmaz o motorun

1 hafta önce 2001 model 1.6 signo aldım.depoyü fulledim.90 tl lik gaz 200 km de bitti.Dumura uğradım.Ertesi gün gaz ayarını yaptırdım,gaz filtresini değiştirdim.90 tl lik gaz ile bu sefer 350 km yaptım.

Evet demek ki 1.6 8 v motorun kaderinde varmış, çok tüketmek. 1.8 t nun şehir içinde bu denli az yakması şaşırtıcı. uzun yolda daha tasarruflu olduğunu bilirdim de... lpg kullanan arkadaşlar hangi kiti nasıl bir tüketimle kullanıyorlar merak ettim doğrusu.

Geri
Üst Alt