Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo TDI Yakıt Deposu

srhtozt

Kayıtlı Üye
Katılım
23 Kas 2010
Mesajlar
35
Yaş
44
Bugün depomu fulledim. Benzinci Yedek depoyuda doldurayımmı dedim, benim ilk tepkim yedek deposudamı var oldu. Mazot doldurma yerinde ufak bir klips gösterdi buna bastırarak doldurursam yedek depoda dolar dedi. yedek depoyuda doldurttum.

Benim merak ettiğim konu şu, Işık yanarken yedek depo daki mazotu kullandıktan sonramı yanıyor yoksa yedek depoyu hesaplamadan direk yanıyormu?
 
yedek depo diye bir şey yok serhat küçük bir aldatmaca..o klips yada düğmeye bastığında hava tahliyesi sağlayıp gırlağına kadar yakıt dolduruyorlar..kısacası gırtlaktaki yakıt bitene kadar ibre yerinden oynamaz ve bittikten sonra..orjinal haline gelir..tavsiye edilmeyen bir uygulamadır...uzak dur..doldurtma..7 litre alır..sadece benzinciler para kazanmak için yapar
 
Yedek depo diye birşey yoktur.Yalnız yakıt borusunda bulunan boşluk doldurulur ve bunuda kesinlikle tavsiye etmem ben sadece çok uzun mesafe gideceğim zaman bunu yapıyorum ama şehir içinde bunu yapmıyorum sizede tavsiyem önerilmeyen bir uygulamayı yapmayın!Ben yakıt alırken özellikle söylüyorum;doldurmayın diye.Çünkü pompacıların bazıları direk dolduruyor.

xx
 
Verdiğiniz bilgi için teşekkürler. Bundan sonra daha dikkatli olacam
 
ben ona basınca 60-62 lt mazot alıyorum benim hesaba göre havasını alınca 15-17 lt daha konuyor demek eğer katalogda yazdıgı gibi depo 45 lt ise
 
Araçlarda yedek depo diye birşey yok malesef, genleşme tankı var.
Yedek depo yaygın olarak, benzin ibresi olmayan motosikletlerde, rezervuar vanası çevrilerek, ana depodaki benzin bittikten sonra devreye sokulur.
Araçlardaki bahsedilen düğme, deponun havasını almak içindir.
Aracınızın deposunu doldurturken, pompa ilk attıktan sonra daha fazla yakıt almamanız en iyisidir.
 
seat grubunda yeni kasa toledolarda yedek depo yoktu eğer yeni kasa 1.9tdi ise o hava genleşme tankının rahatlatıcıdır çok sık doldurtmayın çunku belirli bir sure doldurulduğunda servisin söylediği arıza lambasınnı yakıyormuş. ben surekli doldurtuyordum cordobamda ve hiçbir problemle karşılaşmadım. ama eğerki önceki kasa ise önceki kasalarda yedek depo vardı. buna eminim cunku eniştemler 3 adet almışlardı ve içerdede devreye sokmak için butonu vardı. benim bildiğim bukadar.
 
Geri
Üst Alt