Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Toledo Stylance Anahtar İşareti

Daha önce duymuştum hatta yapan arkadaş paylaşmıştı nasıl yaptığını..şimdi tam nasıldı hatırlıyamadım ama aklımda kalanıyla zannedersem,anahtarı çevirip kontak açmadan km. sıfırlayıp daha sonra tekrar arabayı çalıştırınca v.s bu tarz bi yöntemle silindiğini yazmıştı..
Yöntem o tarz bir yöntemde nasıl işte:confused:, onu arıyorum.

Toledo'da nasıl bi sistem var bilmiyorum ama şunları deneyebilirsiniz o zaman..

km sıfırlama tuşuna basılı tutup, kontağı çevirip, bakım işareti çıktıktan sonra, km sıfırlama tuşunu "...." yazısı çıkana kadar sağa çevirip, km sıfırlama tuşunu bırakıp, kontağı kapatmak..

ya da..

km sıfırlamaya basılı tutarken, kontağı çevirip 10sn. bekledikten sonra tuşu bırakıp kontağı kapatmak..

bunları deneyebilirsiniz 'netten buldum.. :)

aslında aracının bunu sana devamlı hatırlatması güzel bir olay bence..telefonumuza hatırlatma kurar onu erteleriz..unutmayalım diye..
bide seat 'ın servisleri bu konuda çok iyiler..örnek vermek istiyorum gaziantepde seat şahintaş servise gittim dedim ki baskı balatayı değiştirmek istiyorum..aracımı bıraktım sabah işleme başlayıp değiştireceklerdi..beni 10 gibi aradılar ve dediler ki bu baskı balatanın %30 u daha duruyor istersenin birazdaha kullanın osnra bakarız..bu olay benim çok hoşuma gitti
seni yolunacak kaz gibi görmüyorlar..
aynısı erya da oldu gittim kapı sorunum vardı 10 dakikada yaptılar pimi düzelttiler..borcum ne dediğimde ALLAH'A emanet ol dediler..
neden yazdım okuduklarımdan anladığım kadarı ile çözümü serviste bulabileceksiniz gibime geliyor o yüzden..ufak birşey ise silme olayını 2 dakikada yapıverirler

İyide bu işaret benim bildiğim kadarı ile zrıza anlamına gelmiyor, bakım zamanının geldiğini söylüyor. Ayrıca akü kutup başını sökersek teyp kodu vs. problemi çıkmazmı?

sonrakı mesajımdada yazdıgım gıbı ben anahtar dıyınce farklı bsey algıladım.Bu arada kutup basını cıkardıgınızda ewet teyp kodu ıster ama bunu gırmek zaten cok zor degıl her arabanın teyp kodu kıtapcıgı duryosa zaten ıcınde yazıyor.Servıs uyarısını sılmek ıcın en temızınden servıse ugrayın hemen dıagnostıkle sılsınler

Toledo'da nasıl bi sistem var bilmiyorum ama şunları deneyebilirsiniz o zaman..

km sıfırlama tuşuna basılı tutup, kontağı çevirip, bakım işareti çıktıktan sonra, km sıfırlama tuşunu "...." yazısı çıkana kadar sağa çevirip, km sıfırlama tuşunu bırakıp, kontağı kapatmak..

ya da..

km sıfırlamaya basılı tutarken, kontağı çevirip 10sn. bekledikten sonra tuşu bırakıp kontağı kapatmak..

bunları deneyebilirsiniz 'netten buldum.. :)
1. yöntemi denedim tuşu sağa çevirince saatin dakika ayarlarını değiştiriyor. 2. yöntemi yarın deneyeceğim. Benzer bişey yaptım ama 10 sn bekledimmi beklemedimmi bilmiyorum. Kontağı açıp sıfırlama düğmesine biraz basılı tutunca km göstergeri -1000 rakamını gösteriyor.

aslında aracının bunu sana devamlı hatırlatması güzel bir olay bence..telefonumuza hatırlatma kurar onu erteleriz..unutmayalım diye..
bide seat 'ın servisleri bu konuda çok iyiler..örnek vermek istiyorum gaziantepde seat şahintaş servise gittim dedim ki baskı balatayı değiştirmek istiyorum..aracımı bıraktım sabah işleme başlayıp değiştireceklerdi..beni 10 gibi aradılar ve dediler ki bu baskı balatanın %30 u daha duruyor istersenin birazdaha kullanın osnra bakarız..bu olay benim çok hoşuma gitti
seni yolunacak kaz gibi görmüyorlar..
aynısı erya da oldu gittim kapı sorunum vardı 10 dakikada yaptılar pimi düzelttiler..borcum ne dediğimde ALLAH'A emanet ol dediler..
neden yazdım okuduklarımdan anladığım kadarı ile çözümü serviste bulabileceksiniz gibime geliyor o yüzden..ufak birşey ise silme olayını 2 dakikada yapıverirler
Üstadım servise gitmek mesele değilde bana en yakın servis Ankarada orayada ne zaman yolum düşer bilmem. Yaşadığım yerde yetkili yada özel servis yok. Normal bakımlarını zaten kendim takip edip yaptırıyorum. Önemli sorunlarda servise götürürüm tabiki ama şu ana kadar önemli bişey olmadı. 90.000 yaklaşınca triger seti vs. götürüp ağır bir bakım yaptıracam ama ort. 30.000 var onada.

sonrakı mesajımdada yazdıgım gıbı ben anahtar dıyınce farklı bsey algıladım.Bu arada kutup basını cıkardıgınızda ewet teyp kodu ıster ama bunu gırmek zaten cok zor degıl her arabanın teyp kodu kıtapcıgı duryosa zaten ıcınde yazıyor.Servıs uyarısını sılmek ıcın en temızınden servıse ugrayın hemen dıagnostıkle sılsınler
Yeni hatırladım lpg taktırdığımda akü kutup başı sökülmüştü hatta usta teyp kodunu biliyormusun dediğinde bilmiyorum demişti. Bu seride teyp kodu problemi yok, ama aracın teybini çıkarıp başka bir toledoya taktığınızda kod istiyormuş.

Olayı çözdüm anahtar takılı kontak kapalı iken km düğmesine 10 sn basılı tutup çekiyorsunuz kontağı açıp saatin dakika ayarını yapar gibi düğmeyi sağa çektiğinizde işaret kayboluyor.

Geri
Üst Alt