Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Theissen: 'KERS avantajını abartmayın'

YCO

Kayıtlı Üye
BMW motorsporları direktörü Mario Theissen, Monza'da, KERS araçlarının, bazılarının korktuğu kadar büyük bir avantaj sahibi olmayacaklarını söyledi.

Monza'nın uzun düzlükleri, kinetik enerji geri dönüşüm sistemi kullanan pilotlara yardımcı olmak için çok uygun bir tasarım sunuyor. Bu yüzden McLaren, Ferrari ve Renault'nun özellikle de sıralamalarda, rakiplerine karşı önemli bir avantaj sağlayacağı tahmin ediliyor.

Fakat Theissen, Monza'da sert frenaj bölgelerinin azlığının, KERS'in avantajını sınırlandıracağını belirterek, "KERS düzlüklerde bir avantaja sebep olabilir, ancak tur içinde yeterli enerjiyi geri verebiliyorsanız bundan faydalanırsınız. Burada da, bunun zor olacağını düşünüyorum" dedi.

Theissen, "Monza'da yeterli sert frenaj bölgesi yok, o yüzden KERS araçlarının tam enerjiye sahip olamayacağını tahmin ediyorum. Dolayısıyla sistemin çok büyük bir fark yapacağını düşünmüyorum" ifadelerini kullandı.

Takımı, sezonun ilk yarışlarında KERS'den vazgeçerek agresif tasarıma yönelen Theissen, BMW Sauber'in Spa'daki güçlü performansını, İtalya'da da tekrarlayacağı konusunda iyimser olduğunu kaydetti.

TurkiyeF1.com

Geri
Üst Alt