Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tek teker havada dönüyorum ????

PATRON

Administrator
Arkadaşlar resimde görüldüğü gibi iş yerime depoya giriş yaparken bugün çalışanlar dediki içeri girerken arka teker havada kalıyor, dedim herhalde kafa yapıyorlar! Neyse giriş yaptık tam teker havada kaldığı zaman fotoğraflarını çektim ve çok şaşırdım. Neden böyle teker havada kalıyor aşırı dik değil ve altı dahi vurmuyor hızlı bile gecsem... merak ediyorum acaba yaa böyle bir ahmaklıkmı olur? Ben şimdi bu arabaya nasıl güveneyim yol tutuşunda? Neden böyle?

NOT : Arabada eibach 5cnm yay veylcan jant var 225*40*18 de lastik.

i547492_img-2771.jpg

i547493_img-2772.jpg

i547494_img-2773.jpg

i547495_img-2774.jpg

i547496_img-2775.jpg

i547497_img-2776.jpg

i547502_img-2777.jpg

i547503_img-2778.jpg

i547504_img-2779.jpg

i547507_img-2780.jpg

i547509_img-2781.jpg

abi bende 3.5 var ama bazı yerlerde ben de askıda kalıyorum..ne sakıncası var ki.. :D :D
sebebi de muhtemelen ön tarafın amortisör aralığı bitiyo ya da çapraz arkanın ve zaten ağırlık dağılımımız büyük oranda ön tarafta o nedenle bu tarz durumlarda askıda kalıyo..

Yanlız bu bir yol tutuş hatası değil. Bağımsız süspansiyondan kaynaklı bir durum gibi..

Alla alla çok ilginç ya...Bi yerde bi dengesizlik var ama nerde...havada kalan lastik tarafında ki yay da sorun olabilir mi..?

Eryada sıkça gördüğüm manzaralardan, hiç bir sakıncası olacağını da sanmıyorum. Hatta Eryada o tümsekten geçen araçların tekerleklerini gördüğüm halde oradan geri geri çıkmak zorunda kalmıştım bir kere, hiç sorun çıkmadan da bir tarafın yerden kesildiğini hissede hissede geçmiştim.

tek kelimeyle orjinal yaylardan daha güvenli ve iyi yol tutuşu sağlar bu fotolarda kanıtı..özellikle pist yarışlarına bakarsak virajlarda içerde kalan arka lastikler aynı şekilde havada kalır..

Eryada sıkça gördüğüm manzaralardan, hiç bir sakıncası olacağını da sanmıyorum. Hatta Eryada o tümsekten geçen araçların tekerleklerini gördüğüm halde oradan geri geri çıkmak zorunda kalmıştım bir kere, hiç sorun çıkmadan da bir tarafın yerden kesildiğini hissede hissede geçmiştim.

aynen abi dedigin gibi eryada cogu arabada oluyor bu durum.Hatta orjınal yaylı olanlarda bile oluyor.
Normal bir durum heralde bir sakıncası olcagını sanmıyorum.

Geri
Üst Alt