Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

tdı leonlarla ilgili bilgi

serhan

Kayıtlı Üye
aslında tamamen değil sadece turbo barı ile ilgili bilgi isticem sizlerden. turboyu tam doldurduğunda 1.2 bar basıyor diyye biliyorum. doruluk payı veya bana katılan varmıdır.

not aracım 2008 leon 1.9 tdı 105 ps 250 nm tork. aracın kmsi 56000km.

1.2 bar olması biraz zor 1.2 peak yapıyodur..
TSI'da ve Cupra'da 0.8-0.9 bar continues'u stock haldeyken..senin de o değerlerdedir muhtemelen..

---------- Post added at 23:13 ---------- Previous post was at 23:12 ----------

en doğru sonucu dyno'da alabilmenle beraber istersen İspanya'ya mail atabilirsin ya da Doğuş'u arayabilirsin..

aslında tamamen değil sadece turbo barı ile ilgili bilgi isticem sizlerden. turboyu tam doldurduğunda 1.2 bar basıyor diyye biliyorum. doruluk payı veya bana katılan varmıdır.

not aracım 2008 leon 1.9 tdı 105 ps 250 nm tork. aracın kmsi 56000km.

Bende 1.9TDI kullanıyorum 1.2 bar bastığını sanmıyorum.... bu bilgiden ne gibi bir yararın olacak merak ediyorum :)

Tam olarak dogru yanlıs dıyemem ama ,soyle bsey dıyım C4 1.6 hdi lar yazılım ıle 2 bar basıyomus ve bana bu deger cok dedıgımde zamanında dızellerde bu sekılde oldugunu soylemıstı b kac arkadas.Bunun en temız yolu saat baglamak arabaya

2 bar çok yüksek bir değer değilmi can :S
gerçi 1,9 TDİ lerin sıkıştırma oranı 19,5 gibi bir şey idi belkide bundan kaynaklanan bir durum vardr.

gerçi 1,9 TDİ lerin sıkıştırma oranı 19,5 gibi bir şey idi belkide bundan kaynaklanan bir durum vardr.

Emre sana 4.2 TDI V8 in standart haliyle kaç bar bastığını hiç söylemiyim o zaman :D

emre dıorum ya syleyenlerın yalancısıyım,kı cıdden 2 bar basıodun adamın arabası.Bu konuyu b arastırmak lazım.Dızelcıler gıdın b saat baglayın da deneysel olarak ogrenelım neymıs ne deılmıs:)

valla merak ettim şimdi. benim ki falan kaç bar basıyor diye?

Geri
Üst Alt