Hoşgeldiniz

Tüm özelliklerimizi kullanmak için şimdi bize katılın. Kayıt olduktan ve giriş yaptıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara cevaplar gönderebilir, üyelerinize itibar verebilir, kendi özel mesajlaşma sisteminizi alabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz stickerimizden de faydalanabilirsiniz.

Tampon Hasarım Hakkında

çok geçmiş olsun hocam, zaten yapılabilecek işlemlerden bahsedilmiş fakat büyük şehirlerde yaşıyoruz, çok da takılmamak alzım. Her kusuru düzeltmeye kalksanız yılda 8-9 bin lirayı sadece boyaya vermeniz gerekir.

Aracımın daha başka bir araca dokunmuşluğu yok 8.000 lira trameri var şu anda. Bir keresinde park haline cam tavana taş düştü, 5500 lira o tuttu tek başına. Diğerleri park halinde çarpma. Şu anda kaputunda 2 tane çekiç izi var. Bir sabah geldiğimde arabanın üzerinde horon tepildiğini gördüm, kaputta ayak izleri, tavanda el izleri vardı. Eşimin arabasına 4 kere park halinde çarptılar, en son anahtarla sol arka çamurluktan sürücü kapısına kadar çizdiler. Yani oluyor böyle şeyler. Bizim başımıza biraz sık gelmiş olsa da hep olan şeyler, o yüzden canınızı sıkmayın.

çok geçmiş olsun hocam, zaten yapılabilecek işlemlerden bahsedilmiş fakat büyük şehirlerde yaşıyoruz, çok da takılmamak alzım. Her kusuru düzeltmeye kalksanız yılda 8-9 bin lirayı sadece boyaya vermeniz gerekir.

Aracımın daha başka bir araca dokunmuşluğu yok 8.000 lira trameri var şu anda. Bir keresinde park haline cam tavana taş düştü, 5500 lira o tuttu tek başına. Diğerleri park halinde çarpma. Şu anda kaputunda 2 tane çekiç izi var. Bir sabah geldiğimde arabanın üzerinde horon tepildiğini gördüm, kaputta ayak izleri, tavanda el izleri vardı. Eşimin arabasına 4 kere park halinde çarptılar, en son anahtarla sol arka çamurluktan sürücü kapısına kadar çizdiler. Yani oluyor böyle şeyler. Bizim başımıza biraz sık gelmiş olsa da hep olan şeyler, o yüzden canınızı sıkmayın.
Hocam bence sen bisiklet al sür :) söylediğin şeyler küçük şeyler degil ki.Insanlar bu arabaları kolay almıyor insanların malına bilerek zarar verenlere ciddi mali yaptırımlar uygulanmalı yoksa keyfi olarak çizmeler vurmalar falan bitmez.

Hocam bence sen bisiklet al sür :) söylediğin şeyler küçük şeyler degil ki.Insanlar bu arabaları kolay almıyor insanların malına bilerek zarar verenlere ciddi mali yaptırımlar uygulanmalı yoksa keyfi olarak çizmeler vurmalar falan bitmez.
Onun yerine ev değiştiriyoruz işte :D
Yaptırım teknik olarak var ama hadi adamı buldum diyelim kamera falan, polise bildirdim, onlar da çok ciddiye almıyorlar ki.

Onun yerine ev değiştiriyoruz işte :D
Yaptırım teknik olarak var ama hadi adamı buldum diyelim kamera falan, polise bildirdim, onlar da çok ciddiye almıyorlar ki.
Malesef ülkede en büyük sorunlardan biri malina zarar geldiğiyle kalıyor

Selamlar. Şubat sonunda sıfır aldığım Seat Leon aracım ilk nazarını aldı. Park yerinde sürtüp kaçmışlar. Yani böyle insanlar giderek artıyor sanırım. İnsan numarasını felan bırakmaz mı? Ben mi iyi niyetliyim bilmiyorum. Ama beni sinirlendiren şey, hasarı verip kaçması. İnanın sürttüm yanlışlıkla felan dese hiç sorun olmaz. Neyse sözün özeti bu hasarı nasıl düzeltebilirim? İnce pasta alıp üstübu ile uygulasam mı, yoksa mini onarımdan lokal olarak mı yaptırsam bilemedim. Doğuş lokal işlem yapar mı? Bu arada pasta çizik izlerini alır gibi ama bir kaç noktada boya gitmiş gibi gördüm. Lokal olarak yapılsa o bölge sırıtır mı? Aslında daha önemlisi işin ehli bir kaporta ustasına ihtiyacım var. Ankarada yaşıyorum ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden çok teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 21485Ekli dosyayı görüntüle 21486

Geçmiş olsun hocam, nazarlık dediğiniz gibi. Benim şahsi görüşüm, pasta ile çiziklerin çoğundan kurtulursunuz ve kalan kısımlarda öyle çok göze batmaz. Bununla geçmiş olsun diyelim. Allah beterinden saklasın.

Ayni yerde benim aracimda da var en temizi sanayide lokal boya ben rotus ile duzeltmeye calistim ama daha kotu oldu keske yapmasaydım diyorum. Firsat buldugumda goturup tamponu sokturmeden yapacak bir ustaya boyatmayi dusunuyorum, youtube da birkaç video seyrettim hasarli yeri bir karis kadar zimparalayip bir kat ince macun atip yapiyorlar eskisi gibi oluyor. Kendi imkanlarimizla yapabilecegimiz kadar kucuk bir yer degil malesef.

Geçmiş olsun dilekleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim. Yaralı bölgeye pasta uyguladım. Çiziklerin çoğu gitti. Sadece 2 ufak yerde tamponun boyası giden yer kaldı. Onları ellemeyeceğim nazarlık olarak dursun. İlerde tamponun durumuna göre komple boyatırım olmadı. Sağlıklı günler dilerim.

Geri
Üst Alt